Novinky

Naše priečky dodáváme aj na nové projekty v Slovinsku

19. 09. 2017

Naše priečky dodáváme aj na nové projekty v Slovinsku

Spoločne s naším partnerom Interijeri Šešek sme dodali prestaviteľné priečky do novej exportnej destinácie v Slovinsku. Bola to dodávka priečok Omega pre spoločnosť neďaleko od chorvátsko-slovinskej hranice.
Pozrite sa na fotografiu z montáže...

RAVA - všestrannosť a nadčasový dizajn sa stretli

12. 09. 2017

RAVA - všestrannosť a nadčasový dizajn sa stretli

Pozrite sa na fotografie z kancelárií spoločnosti Tieto v Brne, ktorých plné steny tvorí naša unikátna priečka RAVA. Nosná konštrukcia priečky je úplne skrytá a umožňuje akékoľvek obkladanie. Plné výplne sú uchytené patentovaným systémom pre rýchlu montáž. Súčasťou priečok RAVA sú elegantné zapustené dvere so skrytými závesmi, ktoré od plných modulov vizuálne odlišuje len kľučka.

 

 

Naše priečky na ceste do Laosu

07. 09. 2017

Naše priečky na ceste do Laosu

Starostlivo zabalené a upevnené prepravujeme komponenty našich prestaviteľných priečok na montáže. Tieto putujú až do ďalekého Laosu, kde na prelome roka vyrastú pekné moderné kancelárie. Tešíme sa na fotografie...

Nechajte sa inšpirovať

29. 08. 2017

Nechajte sa inšpirovať

Hlavnou úlohou moderných kancelárií je vytvoriť príjemné prostredie, ktoré podporuje dobré pracovné výkony. Kancelárske priestory RED HAT v Brne sú ďalším dôkazom toho, že naše interiérové systémy môžu kombinovať vysokú funkčnosť s neobvyklým dizajnom.
Pozrite sa na fotografie a získajte inšpiráciu ...

Najväčší kancelársky projekt v Bulharsku

25. 08. 2017

Najväčší kancelársky projekt v Bulharsku

Jedna z najvyšších budov v bulharskom hlavnom meste Sofii - dvacetipodlažní budova City Tower, s kanceláriami a maloobchodnými priestormi, bude mať naša presklené priečky Micra I a Micra II. Jedná sa o veľký a významný projekt, ktorý v ôsmich podlažiach tohto objektu realizuje náš bulharský partner firma Dorion Bulgaria. Tešíme sa na jeho dokončenie, radi uverejníme fotografie nových kancelárií.

Nové obrábacie centrum pre výrobu interiérových systémov

22. 08. 2017

Nové obrábacie centrum pre výrobu interiérových systémov

Naša divízia Support práve spustila novú štyriosovú frézu od nemeckého výrobcu Elumatec, ktorá zvýši kapacitu výroby dverových rámov a dverí pre naše interiérové systémy o 30%. Veľkou výhodou tohto obrábacieho centra je možnosť diaľkového ovládania výrobného procesu tímom technikov prostredníctvom špeciálneho programu. Manipuláciu s materiálom preto môže vykonávať menej kvalifikovaný pracovník.

Zelená oáza uprostred mesta

16. 08. 2017

Zelená oáza uprostred mesta

Vybrali sme pre vás ďalší zaujímavý článok z českého portálu Stavební a investorské noviny týkajúcí sa ochrany nášho životného prostredia. Mestá sa stále viac zahrievajú a väčšina moderných budov rieši za pomoci nákladných technológií len teplotu vo vnútri stavieb, zatiaľ čo vonkajšie plášte budov odrážajú a vyžarujú do okolia neúmerné teplo.
Úplne iným prístupom moderného stavania, ktorý je inšpirovaný fungovaním oáz, je využitie zelene a optimálneho hospodárenia s vodou. Jediným možným kľúčom k úspechu v budúcnosti je využitie toho, čo nám ponúka sama príroda!
Článok si prečítajte TU

Libor Musil: Cestovanie je základom vzdelania

11. 08. 2017

Libor Musil: Cestovanie je základom vzdelania

Ak radi a často cestujete, ste na dobrej ceste za vzdelaním! Predseda predstavenstva našej spoločnosti Libor Musil prezrádza vo svojom rozhovore pre český týždenník Ekonom, čo zaujímavého a užitočného mu prinieslo poznávanie ľudí v cudzích krajinách.
Rozhovor si môžete prečítať TU

Ekolist.cz: V horúčavách sa prehrieva polovica domov

08. 08. 2017

Ekolist.cz: V horúčavách sa prehrieva polovica domov

Vybrali sme pre vás zaujímavý článok z českého portálu Ekolist.cz o prehrievanie domov v mestách a riešenie tohto naliehavého problému. Jeho obsah plne korešponduje s našou koncepciou zeleného stavania, ktorého súčasťou je aj kancelársky objekt budúcnosti LIKO-Noe, o ktorom v rámci noviniek informujeme. Prehrievanie budov veľmi úspešne riešime tiež aplikácií Chytrá izolácia Icynene® (viac na www.chytraizolacia.sk).
Článok si môžete prečítať TU

Namiesto tepelných radiátorov ekologické stavby

03. 08. 2017

Namiesto tepelných radiátorov ekologické stavby

Náš pilotný projekt zelené budovy a "ostrova" LIKO-Noe, ktorého obvodové múry sú tvorené živými zelenými fasádami a na streche je osadená koreňová čistiareň vôd, sa opäť predviedol v tom najlepšom svetle! Včera sme za najväčšieho slnečného žiarenia vykonali porovnávacie merania: zatiaľ čo na fasádach klasických budov bola teplota plus mínus 55°C, na zelenej fasáde unikátnej budovy LIKO-Noe sme namerali teplotu okolo 33°C. A to už je ohromný pokles teploty.
Zelené fasády sú riešením pre moderné staviteľstvo - namiesto tepelných radiátorov v podobe súčasných stavieb ponúkajú ekologický a šetrný prístup k životnému prostrediu. LIKO-Noe je cestou k zastaveniu stavebnej púšte.

Virtuálna prehliadka DANUBE ARENA, Budapest

31. 07. 2017

Virtuálna prehliadka DANUBE ARENA, Budapest

Učastníci aj organizátory Mastrovstiev sveta vo vodných športov 2017 ocenili priestory DANUBE ARENA v Budapešti. Bol vytvorený nádherný a moderný plavecký bazén, kde milovníci vodných športov obklopený našimi stenami LIKO-S fandili najlepším plavcom.
Virtuálnou prehliadkou môžete nahliadnúť do arény - TU 

Rýchlejšie a presnejšie

27. 07. 2017

Rýchlejšie a presnejšie

Naša divízia Production sa neustále snaží byť technologicky sebestačná a konkurencieschopná. Najnovším technickým prírastkom je nový vodný lúč od firmy PTV typ WJ3020. Tento stroj je oproti predchádzajúcemu rýchlejší, presnejší a ekonomickejší. Jeho najväčšou výhodou je, že má 3D naklápaciu hlavu. To znamená, že je možné rezať pod uhlom, čím odpadajú ďalšie operácie, napríklad obrábanie. Tieto prednosti nám pomôžu zrýchliť výrobu našich zákaziek a predovšetkým plne uspokojiť existujúcich i nových zákazníkov.

Miestnosti podľa želania

25. 07. 2017

Miestnosti podľa želania

VacuWALL® je jediná stena na svete, ktorá dáva obchodným, kultúrnym alebo bytovým priestorom ničím neobmedzenú variabilitu. Stenu môžete postaviť na mieste, kde je momentálne potrebné - navyše ľahko a rýchlo.
Pozrite sa na jej zaujímavé využitie v kultúrnom dome v Brne.

Technici v službách kvality a rýchlosti dodávok

21. 07. 2017

Technici v službách kvality a rýchlosti dodávok

Koncom tohto týždňa prebehlo jedno z pravidelných školení našich technikov. Ako vždy sa dozvedeli množstvo zaujímavých noviniek a vymenili si skúsenosti zo svojej práce. Venovali sa tiež optimalizácii objednávacích procesov, vďaka ktorej budú schopní realizovať zákazky v ešte rýchlejších termínoch.
Tí najodvážnejší sa v podvečer zúčastnili pretekov na motokárach a okrem adrenalínu si užili aj veľa zábavy.

Vďaka, pán Flaubert a slečna Dickinsonová!

19. 07. 2017

Vďaka, pán Flaubert a slečna Dickinsonová!

Radi by sme vás upozornili na veľmi zaujímavý článok českého marketingového experta Ivana Bureša "Prečo je LIKO-S dnes tak úspešný?". Autor síce rozpráva a komentuje príbeh podnikania našej firmy, ale obsah článku je všeobecne platný a je inšpirujúci aj pre ďalšie firmy.
Článok si prečítajte TU

Zastavme šírenie stavebnej púšte!

11. 07. 2017

Zastavme šírenie stavebnej púšte!

Prinášame vám rozhovor Českého rozhlasu s tohtoročným držiteľom ceny Josefa Vavrouška Liborom Musilom na na veľmi aktuálnu a naliehavu tému hospodárenia s vodou. 
Naša spoločnosť LIKO-S sa snaží vlastnými projektmi zeleného stavania výrazne zmeniť hospodárenie s vodou, zastaviť šírenie stavebnej púšte a zabrániť tak zničujúcemu vplyvu otepľovania. Je v podstate najvyšší čas začať!
Rozhovor s Liborom Musilom si vypočujte TU

Naša rodinná firma oslávila 25 rokov

03. 07. 2017

Naša rodinná firma oslávila 25 rokov

Posledný júnový deň sa vo slavkovskom areáli firmy LIKO-S uskutočnila rodinná oslava 25. výročie založenia slavkovskej rodinnej firmy LIKO-S. Počas popoludnia a podvečera si na 450 účastníkov - zamestnancov firmy so svojimi partnermi a deťmi, priateľov firmy a hostí - malo možnosť vychutnať priateľskú a veselú atmosféru záhradnej párty.
Predseda predstavenstva spoločnosti LIKO-S Libor Musil vo svojom úvodnom vystúpení krátko nahliadol do histórie firmy a tiež zmienil súčasnú etapu jej odovzdávanie nastupujúcej generácii. Konštatoval, že v tom, čo firma teraz robí, patrí bez preháňania k najlepším na svete. Na záver spolu so svojou manželkou, podpredsedníčkou predstavenstva Janou Musilová, poďakovali všetkým zamestnancom za poctivú prácu, bez ktorej by firma nedosiahla dnešných skvelých výsledkov.
Stretnutie bolo venované rodinným príslušníkom zamestnancov, ktorým patrí veľká vďaka za podporu, a predovšetkým ich deťom pri príležitosti ukončenia školského roka. 
Fotografie, videá a ďalšie informácie nájdete TU

V Slavkove čoskoro privítame indických remeselníkov

27. 06. 2017

V Slavkove čoskoro privítame indických remeselníkov

Vedúci prevádzky kovovýroby LIKO-S Petr Hrabovský odcestoval do Indie a za podpory nášho partnera pána Prakasha vyberá zváračov a zámočníkov, ktorí majú záujem pracovať v našej firme. Vyskúšal 12 chalanov, ako im ide vŕtanie, odihlovaniu a presné zváranie podľa výkresu. Väčšina z nich veľmi slušne zvára, a to aj zložitejšie zvary.
Veľkú pochvalu si zaslúži aj Petr za perfektne odvedenú prácu a komunikáciu v angličtine, ktorú sa učí len necelý rok. Gratulujeme!
Na obrázky a hodnotenie indických remeselníkov pohľadom Petra Hrabovského sa pozrite TU

Chytrá izolácia Icynene® pomáha v talianskej Pise

23. 06. 2017

Chytrá izolácia Icynene® pomáha v talianskej Pise

Máme radosť, že Chytrá izolácia Icynene pomáha pri rekonštrukcii jednej z najznámejších katedrál sveta - Santa Maria Assunta (Nanebovzatia Panny Márie), ktorá sa nachádza v meste Pisa, hneď vedľa slávnej šikmej veže na námestí Piazza dei Miracoli. Naši talianski partneri z firmy Fastizol, Daniele a Giuliano Gualeni, použili izolačnú penu Icynene netradičným spôsobom. Vďaka jej vlastnostiam vytvorili presné formy pre uloženie mozaiky kupoly počas jej čistenia na podlahe katedrály.

Kancelárie, jedáleň aj šatne priamo v dielni

14. 06. 2017

Kancelárie, jedáleň aj šatne priamo v dielni

Optimálne využitie priestoru a úspora pracovného času - to sú hlavné prednosti našich vstavkov do hál. Vstavok vo firme Teufelberger vo Veselí nad Lužnicí má úctyhodné rozmery - 50 x 9 m! Vyžadoval preto niektoré špecifické technické riešenia a samozrejmosťou bola montáž za plnej prevádzky.
Sme radi, že slúži k plnej spokojnosti zákazníka...

Veľká exportná konferencia pre našich zahraničných partnerov

08. 06. 2017

Veľká exportná konferencia pre našich zahraničných partnerov

Minulý týždeň sme v Prahe usporiadali trojdňovú exportnú konferenciu k príležitosti 25. výročia založenia firmy, ktorá v sebe niesla motto "We are family". Na tejto významnej udalosti sme mali možnosť privítať partnerov z 9 európskych krajín (z Nemecka, Švajčiarska, Rumunska, Belgicka a ďalších) a tiež nášho partnera z Indie. Na konferencii sme okrem workshopov na tému predaj, vyhodnotenie zákaziek a prezentácií našich vývojových noviniek mali možnosť stráviť večer krásnu plavbou na Vltave, pri ktorej sme udeľovali ceny našim najvýznamnejším partnerom.
Jednalo sa tak o najväčšiu exportnú akciu v histórii LIKO-Su, ktorá mala veľký úspech. Všetkým účastníkom ďakujeme za príjemný a produktívny čas strávený s našou LIKO-S business family!

Montovali sme priečky v Panorama City

02. 06. 2017

Montovali sme priečky v Panorama City

Práve sme dokončili montáž priečok v komplexu Panorama City v Bratislave, ktorý získal titul Stavba roka 2016.
Sú realizované zo systémov MICRA I a MICRA II, s použitím nového profilu, ktorý slúži ako inštalačný panel s označením P49 do priečky MICRA I. Priečky LIKO-S zaberajú značnú časť objektu PANORAMA CITY II a sú realizované na všetkých 8 poschodiach budovy o celkovej ploche 2100 m2. Realizácia trvala necelé dva mesiace. 

Naše presklené priečky pod membránovou fóliou

29. 05. 2017

Naše presklené priečky pod membránovou fóliou

Pred nedávnom bol v areáli Českého vysokého učenia technického v Prahe slávnostne otvorený Český inštitút informatiky, robotiky a kybernetiky. Nízkoenergetická budova má unikátnu fasádu, ktorú tvorí vonkajšia číra izolačná membránová fólia ETFE zavesená na samostatnej oceľovej konštrukcii a vnútorná sklenená fasáda rastrového typu. Jednotlivé miestnosti tohto moderného komplexu - pracovne, laboratória, podnikateľský inkubátor, prednáškové a prezentačné priestory - sú tvorené našimi systémovými prestaviteľnými priečkami.

V lete k moru, v zime na hory - s karavanom!

23. 05. 2017

V lete k moru, v zime na hory - s karavanom!

Občas vás informujeme o výborných vlastnostiach a úspešných aplikáciách Chytrej izolácie. Tentoraz máme zaujímavý tip pre majiteľov starších karavanov. Chytrá izolácia zaistí dokonalú tepelnú izoláciu, príjemnú teplotu a zdravé prostredie aj počas dovolenky. Neznesiteľné teplo alebo nepríjemne chladno už zostane minulosťou. Vyskúšajte!

Naše priečky novo aj v Bulharsku

17. 05. 2017

Naše priečky novo aj v Bulharsku

Pred necelým rokom sme nadviazali partnerstvo s firmou Dorion Bulgaria, ktorá sa zaoberá predajom kovania, fasád a ďalších interiérových doplnkov. Teraz nás teší sa s vami podeliť o fotku z našej prvej spoločnej realizácie dodávky stien Omega 100.1 pre jednu z popredných bulharských bánk.
Na ďalšie fotky hotového interiéru sa môžete čoskoro tešiť ...

Konkrétny prínos LIKO-Noe® pre životné prostredie

10. 05. 2017

Konkrétny prínos LIKO-Noe® pre životné prostredie

Prinášame konkrétne dáta o prínose nášho LIKO-Noe pre životné prostredie: stavba zabrala 250 m2 lúky, ale vytvorila 352 m2 zelenej plochy, ktorá za rok vyprodukuje 598,4 kg kyslíka (1,7 kg / m2 / rok) a spotrebuje 809,6 kg kysličníka uhličitého (2,3 kg / m2 / rok). Veľmi efektívne hospodarí s vodou a zaisťuje tepelnú stabilizáciu. Navyše tlmí hluk okolitého prostredia o 8 dB.
Na jedinú budovu je to poriadny výkon! A čo potom, keď bude takých objektov viac ...

Pochvala pre mobilnú stenu VACUWALL®

02. 05. 2017

Pochvala pre mobilnú stenu VACUWALL®

Do reštaurácie Café Pasáž v Martine sme pre rýchle a variabilné rozdelenie priestoru na najrôznejšie akcie dodávali ničím neobmedzenú mobilnú stenu VACUWALL®. Počas niekoľkých minút si prevádzkovateľ môže z veľkej sály vytvoriť dve miestnosti pre rôzne akcie, ktoré môžu prebiehať aj paralelne, bez toho aby sa hostia navzájom rušili. Niet preto divu, že si ju majiteľ reštaurácie chvália.
Mobilná stena VACUWALL® je vhodná aj do bytov na rozdelenie miestností podľa momentálnych potrieb a nálad.
Viac informácií o mobilnej stene VACUWALL® nájdete TU
Ako sa dá s mobilnou stenou VACUWALL® ľahko manipulovať? Pozrite sa na VIDEO

Zima už je tu! Máte dobre zateplené?

24. 04. 2017

Zima už je tu! Máte dobre zateplené?
Toto je samozrejme pokus o vtip. Ale vážne, Chytrá izolácia slúži po celý rok, pretože v zime hreje a v lete chladí. Zateplením Chytrou izolací® nikdy neurobíte chybu - získate zdravú pohodu v každom ročnom období...
Pozrite sa na www.chytraizolacia.sk
 

Presklené priečky MICRA I do oblúka

21. 04. 2017

Presklené priečky MICRA I do oblúka

Pokiaľ si zákazník praje mať nevšedný alebo účelovo vytvorený interiér, môžeme ponúknuť napríklad zaujímavé riešenie stien do oblúka. Pre kancelárie firmy Publicitas v Bratislave, ktoré sa nachádzajú v kruhovom dome, sa takáto možnosť priamo ponúkala.
Pozrite sa ...

Mať v byte alebo kancelárii rozkvitnutý strom po celý rok?

18. 04. 2017

Mať v byte alebo kancelárii rozkvitnutý strom po celý rok?

S dizajnovým sklom LIKO-Glass to nie je žiadny problém! Medzi dve tabule skla je možné vložiť akýkoľvek prírodný alebo umelý materiál a skrášliť si tak interiér, ktorý sa stane jedinečným a osobitým.
Pozrite sa na jarné motívy v jednom z popradských bytov ...

Najúspešnejší hospodársky rok v histórii spoločnosti

12. 04. 2017

Najúspešnejší hospodársky rok v histórii spoločnosti

7. apríla sme sa všetci zišli vo výrobnej hale slavkovskej divízie Production, aby sme prvýkrát vyhodnotili nový hospodársky rok - apríl 2016 až marec 2017. Veľmi nás potešilo, že tento rok bol zároveň najúspešnejším v dvadsaťpäťročnej histórii našej spoločnosti.
Dosiahnuté výsledky prezentovali riaditelia jednotlivých divízií a zároveň predstavili a odmenili najlepších pracovníkov uplynulého roka.
Na záver si vzal slovo predseda predstavenstva spoločnosti LIKO-S Libor Musil, ktorý vo svojom krátkom vystúpení najmä poďakoval všetkým za dosiahnuté výsledky. "Neberiem je ako samozrejmosť, ale ako dar, z ktorého mám veľkú radosť," povedal s úprimnosťou svojim spolupracovníkom.
Prehľad ocenených kolegov, vystúpenie Libora Musila a fotogalériu zo slávnostného stretnutia nájdete TU

Cena FAIR BÝVANIE za rok 2016 pre LIKO-Noe®

11. 04. 2017

Cena FAIR BÝVANIE za rok 2016 pre LIKO-Noe®

Redakcia českého portálu BYDLENÍ.cz udeľuje vybraným firmám a osobnostiam z odboru stavanie a bývanie cenu FAIR BÝVANIE. Medzi päticou firiem a osobností, ktorým bola cena udelená za uplynulý rok, je aj spoločnosť LIKO-S a jej Noemova archa pre klimatické zmeny.
Viac informácií nájdete TU

Príloha časopisu Reflex o LIKO-Noe®

11. 04. 2017

Príloha časopisu Reflex o LIKO-Noe®

V prílohe aprílového vydania českého časopisu Reflex bol uverejnený zaujímavý článok o LIKO-Noe®. Dozviete sa, prečo sa Libor Musil rozhodol postaviť LIKO-Noe, akú zeleninu pestujeme na fasáde a mnoho ďalších zaujímavostí o tejto stavbe pre budúcnosť!
Článok o LIKO-Noe si prečítajte TU

LIKO-S na stretnutí CzechTrade s firmou Peabo v Štokholme

10. 04. 2017

LIKO-S na stretnutí CzechTrade s firmou Peabo v Štokholme

V rámci rozvoja našich exportných aktivít sme sa nedávno zúčastnili B2B rokovaní s najväčšou škandinávskou stavebnou firmou Peabo. Tohto stretnutia organizovaného agentúrou CzechTrade na českej ambasáde v Štokholme sa zúčastnili okrem LIKO-Su i ďalšie české firmy z odboru stavebníctva, ktoré sa snažia presadiť na náročných zahraničných trhoch. O toto stretnutie mala firma Peabo veľký záujem, pretože Česká republika má medzi švédskymi subjektmi veľmi dobrú povesť v rámci dodávok kvalitných produktov a služieb, a tak sa možno čoskoro dočkáme prvých referenčných fotografií zo zákaziek v Škandinávii.

Optimálný a funkčný priestor školiaceho a konferenčného centra

06. 04. 2017

Optimálný a funkčný priestor školiaceho a konferenčného centra

Pozrite si nové priestory školiaceho a konferenčného centra DAS, Praha. U projektu interiéru bol kladený dôraz na jednoduchosť komunikácie, variabilitu a moderný dizajn. Je tvorený prestaviteľnými priečkami Omega 100.1., možnosť okamžitej úpravy dispozícií pre prednášky a workshopy zaisťujú mobilné steny LIKO-Space®. Dokonalú komunikáciu poskytuje multimediálna interaktívna stena SMART-i-WALL®, ktorá je tu najväčšia, akú sme kedy dodávali.
Nechajte sa inšpirovať!

Vírnik sa preháňal nad Slavkovom

04. 04. 2017

Vírnik sa preháňal nad Slavkovom

Pred niekoľkými dňami pristál vo slavkovskom areáli našej spoločnosti vírnik Pavla Březinu, ktorý pred nedávnom "zaparkoval" aj na Václavskom námestí v Prahe. Najodvážnejší z mnohých jeho obdivovateľov bola podpredsedníčka představenstava našej spoločnosti Jana Musilová. Nechala sa zlákať na vyhliadkový let nad firmou a veľmi sa jej páčil. Že by bol predzvesťou obnovy nášho "vozového" parku?
Viac info o virníkoch si prečítajte TU

Vstavky inLIKO® pre riadenie čistej prevádzky lakovne v ZKW Slovakia

28. 03. 2017

Vstavky inLIKO® pre riadenie čistej prevádzky lakovne v ZKW Slovakia

Pokračujeme v úspešnej spolupráci s firmou ZKW Slovakia, Krušovce, ktorá je členom ZKW Group v Rakúsku, významným producentom svetlometov pre automobilový priemysel.
Riadenie technológie lakovne priamo z miesta pracoviska zlepšilo komunikáciu aj plynulosť premávky automatizovaného procesu lakovania. Prevádzkové kancelárie pre rýchlu dostupnosť technikov, technológov, koordinátorov a manažérov sa nachádzajú pri veľmi citlivé a inovatívne technológii automatickej lakovne a prostredie vyžaduje nepretržitý upratovací servis. Preto nebolo možné postaviť kanceláriu z klasických sadrokartónových priečok. Investor sa rozhodol pre moderný a čistý systém vstavkov inLIKO®.

Najväčšia zákazka divízie Export v Rumunsku

24. 03. 2017

Najväčšia zákazka divízie Export v Rumunsku

Pred nedávnom dokončil náš partner, firma Corporate Office Solutions z Bukurešti, naši doteraz najväčšiu zákazku pre firmu Genpact, Bukurešť.
Na tejto zákazke sa realizovalo 2500 m2 presklených priečok MICRA I, niekoľko stien LIKO-Space, cca 250 zárubní a 650 m2 špeciálneho paravanového riešenia na báze našej novej priečky Rava.
Viac informácií o novom produkte Rava TU

 

Slávnostné odovzdanie plaveckého komplexu Dagály

20. 03. 2017

Slávnostné odovzdanie plaveckého komplexu Dagály

Ešte pred planovaným terminom sa úspešne dokončil plavecký komplex Dagály, ktorý pod názvom Duna Aréna bol slávnostne odovzdaný trojnásobnej olympijskej víťazke Katinke Hosszú. Duna Aréna v Budapešti bude miestom pre usporiadanie tohtoročného júnového šampionatu vo vodných športov Majstrovsta sveta FINA.
Pre špeciálne potreby plaveckého komplexu sme úspešne kombinovali naše typizované sklené steny s dizajnovými špecialnými veľkoplošnými priečkami, ktoré vyžadovali taktiež jedinečné postupy pri realizácii.
Pozrite si fotky vzniknuté v priebehu realizácie aj po dokončení...

Sme vo V.I.P. klubu partnerov Icynene®

06. 03. 2017

Sme vo V.I.P. klubu partnerov Icynene®
Naša spoločnosť rozšírila vďaka svojim desaťročným aktivitám Chytrej izolácie® na českom, slovenskom a rakúskom trhu celosvetový klub V.I.P. partnerov Icynene®. 

Naše priečky a mobilné steny v najkrajšej slovenskej kancelárii

02. 03. 2017

Naše priečky a mobilné steny v najkrajšej slovenskej kancelárii

Do súťaže Office roka sa prihlásili slovenské firmy, ktoré sa pokúšajú vytvoriť moderné, štýlové a zároveň príjemné a motivujúce pracovné prostredie. Súťaž má za ciel predstaviť filozofiu, hodnoty a nové trendy v spoločnostiach, ktoré sa snažia o vytváranie inšpiratívneho, kreatívneho a zdravého pracovného prostredia, v záujme o získanie a udržanie si talentovaných zamestnancov.
Víťazom hlavnej kategórie OFFICE ROKA sa rozhodnutím odbornej poroty stala spoločnosť IBM SlovenskoMáme radosť, že súčasťou ich interiérov sú tiež naše presklené priečky a mobilné steny.
Viacej informácií o súťaži a fotografie víťazných kancelárií nájdete TU 

Kombinácia krásy a funkčnosti v kanceláriách BASF

01. 03. 2017

Kombinácia krásy a funkčnosti v kanceláriách BASF

Pozrite sa na kancelárie BASF v Bratislave s presklenými priečkami a elektricky ovládanými LCD fóliami, ktoré jednoducho dokážu meniť priepustnosť svetla - na priehľadné a nepriehľadné.
Ako to funguje? V nepriehľadné fólii sú náhodne orientované LCD kryštály. Pri napájaní elektrickým prúdom sa zoskupia a fólie spriehľadní.

Viac informácií nájdete TU

Odborné zahraničné portály o LIKO-Noe

28. 02. 2017

Odborné zahraničné portály o LIKO-Noe

Pozrite sa na články a fotografie, ktoré zverejnili odborné portály zaoberajúce sa architektúrou a stavebníctvom.

GOOOOD

ARCHILOVERS

ARCHELLO

Trade News: Rodinné striebro sa nepredáva, stará sa o ne

23. 02. 2017

Trade News: Rodinné striebro sa nepredáva, stará sa o ne

V tohtoročnom prvom čísle časopisu Trade News bol uverejnený rozhovor so zakladateľom a predsedom představenstava spoločnosti LIKO-S Liborom Musilom na tému rodinnej firmy v Českej republike a ich odovzdávanie ďalšej generácii. Rozhovor obsahuje rad zaujímavých informácií, ktoré sa týkajú rodinných firiem i podnikateľského prostredia u nás.

Rozhovor si môžete prečítať TU

Naša rakúska misia pokračuje

20. 02. 2017

Naša rakúska misia pokračuje

Spoločnosť LIKO-S sa opäť spolu s naším dlhoročným partnerom Ernstom Stockerom zúčastnila medzinárodného stavebného veľtrhu Bauen und Energie 2017 vo Viedni, aby presvedčila stavebníkov a investorov, že zateplenie Chytrou izoláciou Icynene je naozaj dokonalé.
Tento prestížny veľtrh zameraný na stavby a energie je jednou z najvýznamnejších akcií konajúcich sa u našich južných susedov. Záujem návštevníkov o našu modernú tepelnú izoláciu bol opäť veľký, čo nás teší dvojnásobne, pretože nároky investorov kladené na produkty, systémy i dodávateľov pôsobiacich na rakúskom trhu sú vždy veľmi vysoké.

Dve víťazstvá našich projektov v súťaži Zasadačka roku 2016 v Českej republike

16. 02. 2017

Dve víťazstvá našich projektov v súťaži Zasadačka roku 2016 v Českej republike

V stredu 15. februára sa v rámci slávnostného večera vyhlásené najúspešnejšie kancelárie v súťaži CBRE Zasadačka roku 2016 v Českej republike.
Z výsledkov súťaže máme dvojnásobnú radosť:
Zdravou kanceláriou roku 2016 sa podľa odbornej poroty na čele s prvou dámou českej archiektury Evou Jiřičnou stali priestory programátorov z firmy Kentico softvér v Brne, ktoré sú vytvorené našimi interiérovými systémami.
V kategórii Cena verejnosti hlasovalo celkom 5600 účastníkov. Najviac sa páčili kancelárie spoločnosti SAP, Praha. Tento architektonický projekt sme tiež realizovali.

Viac informácií nájdete na blogu ArchSPACe

Významná podpora nášho partnerstva v Indii

02. 02. 2017

Významná podpora nášho partnerstva v Indii

Český veľvyslanec v Indii Vladimír Hovorka navštívil počas svojho pobytu v indickom zväzovom štáte Karnataka spoločnosť Pushpak PRODUCTS INDIA PRIVATE LIMITED a strávil niekoľko dní s našim blízkym obchodným partnerom Prakash. Označil naše partnerstvo za príklad veľkého potenciálu spolupráce malých a stredných firiem a podporil obe naše firmy ako v obchodných aktivitách sa systémovými prestaviteľnými priečkami v Indii, tak v snahe vytvoriť v Bangalore inkubátor pre slovenské malé a stredné firmy, ktorým by okrem iného umožnil uzatvoriť v Karnatace obchodné partnerstvo s indickými firmami.
Zároveň vo firme Pushpak slávnostne otvoril výrobu interiérových priečok.

Etiketa na vysokej úrovni s pani Eliškou Hašek Coolidge

31. 01. 2017

Etiketa na vysokej úrovni s pani Eliškou Hašek Coolidge

Naši najmenší Likosáčci sa cez víkend zúčastnili kurzu ETIKETY pre deti pod vedením veľké DÁMY, pani Elišky Hašek Coolidge, bývalej asistentky piatich amerických prezidentov a priateľka našej firmy.
Deti sa nielen naučili, ako správne stolovať, ale tiež prostredníctvom rozprávky, ako sa správať k svojim kamarátom, rodičom a dospelým ľuďom.
Od pani Elišky dostali certifikát, vedierko plný dobrôt a od manželov Musilových knižku "Draka je lepší pozdravit aneb O etikete", ktorá je inšpirovaná pani Eliškou Hašek Coolidge.
Rodičom naopak poskytla návod, ako sa správať k deťom a viesť ich životom po správnej ceste.

Nové realizácie nášho rumunského partnera

24. 01. 2017

Nové realizácie nášho rumunského partnera

V priebehu minulého polroka sa stal LIKO-S súčasťou mnohých nových zaujímavých projektov realizovaných firmou Corporate Office Solutions z Bukurešti. Jedná sa o realizácie pre nadnárodné koncerny - napríklad firmu Bombardier, Artisan, Euromaster, Intralinks či SIG. Momentálne sa dokončuje projekt Genpact, ktorý je najväčším fitoutovým projektom, ktorý kedy v Rumunsku bol. Aj tu sa nám podarilo presadiť a fotky diela budú čoskoro nasledovať ...

Na veľtrhu BAU 2017 v Mníchove

19. 01. 2017

Na veľtrhu BAU 2017 v Mníchove

Sme lídrami moderného staviteľstva, preto stále sledujeme novinky v odbore. Naše tímy tentoraz vyrazili na medzinárodný stavebný veľtrh BAU 2017 do Mníchova. Každý podobný veľtrh nám prináša inšpiráciu a uisťuje nás, že naše produkty trvale sledujú najnovšie trendy.
V oblasti interiérov je okrem funkčnosti kladený veľký dôraz na dizajn, preto má široké uplatnenie sklo v najrôznejších podobách.
Zelené stavebníctvo, ktoré vzhľadom na zmeny klímy u nás smerujeme do popredia, tu malo naopak ku sklamaniu kolegov len veľmi mizivé zastúpenie.

Zamestnancom mesiaca decembra 2016 je Luboš Novotný

17. 01. 2017

Zamestnancom mesiaca decembra 2016 je Luboš Novotný

Mesiac utiekol ako voda a je tu opäť vyhlásenia zamestnanca mesiaca.
Za každú divíziu bol nominovaný najlepší pracovník. Každý z nominovaných by si ocenenie určite zaslúžil, ale vybraný mohol byť iba jeden z nich. Titul manažéra mesiaca decembra 2016 po zásluhe získal controller Lubomír Novotný, ktorý okrem svojej stabilnej perfektná práca venoval časť vianočných sviatkov oprave výpadku počítačovej siete. Patrí mu naše veľké gratulácie!

Nový SMART-i-WALL v lounge vo varšavskom sídle HB Reavis

16. 01. 2017

Nový SMART-i-WALL v lounge vo varšavskom sídle HB Reavis

Pred niekoľkými dňami sme v spolupráci s naším partnerom, firmou BHS z Varšavy dokončili zaujímavú realizáciu steny SMART-i-WALL® vo varšavskom sídle slovenského developera HB Reavis. Stena je umiestnená vo vyvýšenom lounge priestoru a spríjemňuje tak debaty a stretnutie zamestnancov pri aktívnom brainstormingu či relaxáciu. V tomto prípade bola ako podklad použitá stena Micra I, a tak finálny produkt je okrem funkčnosti aj veľmi pekným dizajnovým doplnkom.

Chytrá izolácia Icynene® sa mrazov nebojí

12. 01. 2017

Chytrá izolácia Icynene® sa mrazov nebojí

Prekvapila vás tohtoročná tuhá zima? Zvýšené náklady na vykurovanie, alebo dokonca chladno v dome? Nebojte, my máme pre vás riešenie! Chytrá izolácia Icynene® dokonale zateplí váš dom, vytvorí pre vás tepelný komfort a zdravé prostredie bez plesní a navyše ušetríte až 70% nákladov na vykurovanie v zime a chladenia v lete.
Ako na to? Pozrite sa na www.chytraizolacia.sk

Na veľtrhu CES v Las Vegas

10. 01. 2017

Na veľtrhu CES v Las Vegas

Naším trvalým cieľom je byť inovatívnymi lídrami v stavebníctve. Inšpirujeme sa preto aj na najväčšom svetovom technologickom veľtrhu CES v Las Vegas. Čoskoro vám prinesieme podrobnú reportáž s fotografiami z tohto sveta neskutočných inovácií.

 

LIKO-Noe® v zime

07. 01. 2017

LIKO-Noe® v zime

Počas minulého roka sme vás informovali o živote LIKO-Noe®, nášho kancelárskeho objektu budúcnosti, ktorý vytvára prírodnú tepelnú stabilizáciu a spája interiér s exteriérom, moderné materiály s prírodou.
Čo robí LIKO Noe® v zime? Žije svojím obvyklým životom. Len kvitnúcu lúku a záhradku na jeho stenách a v okolí vystriedali sneh a inovať. Jazierko pokrýva vrstva ľadu, ktorú len na niekoľkých miestach prerušuje stálé prevzdušňovanie. Optimálnu teplotu v budove zabezpečuje tepelné čerpadlo, ktoré je možno na želanie doplniť plápolajúcim ohňom krbu.
Najzdravšia kancelária roka 2016 v Českej republike sa úspešne vydala do nového roka.
Viac informácií o LIKO-Noe nájdete na - www.liko-noe.cz.

Do nového roka s odvahou

02. 01. 2017

Do nového roka s odvahou

V prvý pracovný deň roku 2017 sa slavkovští kolegovia zišli na krátkom novoročnom stretnutí (kolegovia z pobočiek prostredníctvom Skype), aby si popriali všetko najlepšie v novom roku 2017. Predseda predstavenstva spoločnosti Libor Musil vo svojom krátkom vystúpení zdôraznil, že nadchádzajúci rok bude obdobím zmien, ktoré výrazne ovplyvnia náš život. Našou kľúčovou vlastnosťou musia byť tieto zmeny predvídať, meniť zabehnuté postupy ako v práci, tak aj v osobnom živote. Musíme byť lídrom vo svojom odbore - stále vylepšovať a určovať trendy. K tomu je potrebná odvaha. V našej firme sú ľudia, ktorí vedia svoje remeslo a majú odvahu, ale je treba byť ešte odvážnejší a dokázať niesť za svoju odvahu zodpovednosť.
Pozrite sa na záznam vystúpenia Libora Musila:

Príjemné Vianoce a šťastný nový rok

23. 12. 2016

Príjemné Vianoce a šťastný nový rok

Prajeme svojim obchodným partnerom a priateľom firmy príjemné prežitie vianočných sviatkov a v novom roku pevné zdravie, veľa osobných aj pracovných úspechov a splnených prianí...
Tím LIKO-S

Zamestnancom mesiaca november je Tonda Řičánek

19. 12. 2016

Zamestnancom mesiaca november je Tonda Řičánek

Posledný predvianočný týždeň je pred nami a v LIKO-Su sme ho začali vyhlásením zamestnanca mesiaca november. A pretože je tu advent, halu výroby prevoňal výborný nealko punč.
Za každú divíziu bol opäť nominovaný najlepší pracovník. Z nominovaných bol tentokrát vybraný projektový manažér divízie Interiors a jeden z najväčších makačov v LIKO-Su - Tonda Řičánek. Tondo, gratulujeme! Všetko naj prajeme aj Tereze Lánové, ktorá v uplynulom mesiaci výrazne pomohla s organizáciou konferencie AMSP a LIKO-Su, a tiež kolegom, ktorí oslávili narodeniny, vrátane Jirky Dufka, ktorý načal druhú päťdesiatku.

Konferencia v Českej republike: Rodinné firmy na rázcestí

13. 12. 2016

Konferencia v Českej republike: Rodinné firmy na rázcestí

V pondelok 12. decembra usporiadala Asociácia malých a stredných firiem a živnostníkov ČR v spolupráci s Fakultou podnikového hospodárstva VŠE v Prahe konferenciu Rodinné firmy na rázcestí. Zúčastnili sa na nej zástupcovia viac ako sto rodinných firiem. Konferencia sa zaoberala problematikou, ako zlepšiť doteraz prehliadané postavenie rodinných firiem v našej ekonomike, ako môže spolupráca medzi rodinnými firmami, akademickou a verejnou sférou znamenať veľký prínos pre všetky zúčastnené a ako pripraviť nástupníckou generáciu rodinných firiem na ich úspešné prevzatie a konania.
Na konferencii vystúpili podpredseda vlády SR Andrej Babiš, ministri Karla Šlechtová a Ivan Mládek, zástupcovia akademickej sféry z prestížnych zahraničných univerzít prof. Denise H. Kenyon-Rouvinez, IMD Global Family Business Center, Laussane, prof. Alfredo De Massis, PhD, Free University of Bozen-Bolzano, Italy (prostredníctvom Skype) a prof. Hermann Frank, Research Institute for Family Business, Vienna University of Economics and Business, MMag. Johannes Bailly, podpredseda predstavenstva spoločností E.Merck, ktorá je rodinnou firmou od roku 1668, a predstavitelia významných slovenských rodinných firiem, vrátane predsedu predstavenstva spoločnosti LIKO-S Libora Musila a členov predstavenstva Hany Williams Musilová a Jana Musila.
Veľký podiel na príprave konferencie mala naša spoločnosť. Sme radi, že sa pre rodinné firmy vďaka tejto akcii dostali potrebné publicity v médiách.
Pani prof. Denise H. Kenyon-Rouvinez na záver stretnutia podpisovala slovenské vydanie svojej knihy Rodinná firma.

SMART-i-WALL na firemnom videu nemeckej BSL Leipzig

12. 12. 2016

SMART-i-WALL na firemnom videu nemeckej BSL Leipzig

Náš nemecký partner firma Büro-Systeme-Leipzig predstavila našu unikátny interaktívny priečku SMART-i-WAL na svojom novom firemnom videu spoločne s ostatnými reprezentatívnymi značkami. Veľmi nás teší, že sa inovatívne produkty LIKO-S úspešne presadzujú aj na zahraničných trhoch.

Majstrovstvá sveta v plávaní ozdobí priečky z LIKO-Su

06. 12. 2016

Majstrovstvá sveta v plávaní ozdobí priečky z LIKO-Su

Až budúci rok v Maďarsku začnú Majstrovstvá sveta v plávaní, LIKO-S bude pri tom. Nie snáď že by sme plávali v bazéne, ale na štadióne Dalgaly budeme prítomní. Do najväčšej plavecké arény v Maďarsku s kapacitou 5000 divákov totiž dodávame naše priečky.

Video: Vytvorme oázy uprostred stavebnej púšte

28. 11. 2016

Video: Vytvorme oázy uprostred stavebnej púšte

Zabrániť tomu, aby sa naša krajina premenila na púšť, na nás kladie veľké výzvy. Jednou z tých najdôležitejších je veľká systémová zmena celého stavebníctva. A presne tomu sa hodláme v budúcnosti venovať. Súčasťou toho je aktivita Libora Musila, predsedu predstavenstava spoločnosti LIKO-S, ktorý bol novo zvolený do predsedníctva Českej rady pre šetrné budovy. Viac v priloženom videu.

Living Showroom s priečkou SMART-i-WALL

14. 11. 2016

Living Showroom s priečkou SMART-i-WALL

Ďalšia realizácia, ktorá nám naozaj urobila radosť, je Living Showroom v Prahe. Exkluzívny apartmán, na ktorom sme spolupracovali s architektonickou kanceláriou Adam Rujbr Architects, ukazuje, ako môže vyzerať moderné a štýlové bývanie.

Originálne kancelárie SAP zdobia priečky z LIKO-Su

02. 11. 2016

Originálne kancelárie SAP zdobia priečky z LIKO-Su

Jedna z realizácií poslednej doby, na ktoré sme naozaj pyšní, sú kancelárie softvérové firmy SAP. Do originálnych kancelárskych priestorov, ktoré navrhovalo štúdio SHS Architekti, sme dodávali naše interiérové priečky. Prvá etapa je už hotová a my pokračujeme ďalej.

LIKO-S, vyhodnotený ako bonitný podnik

10. 10. 2016

LIKO-S, vyhodnotený ako bonitný podnik

Naša spoločnosť LIKO-S, spol. s.r.o. na Slovensku získala ďalšie štátom hodnotené ocenenie. Po ocenení Spoločensky zodpovedný podnik sme získali titul Bonitný podnik a zároveň aj  pečať bonity. Ide o nezávislé hodnotenie firiem s prihliadaním na hospodárske prostredie a ekonomické zdravie podnikov, ktorého cieľom bolo vyselektovať bonitné  čiže finančne stabilné, spoľahlivé a prosperujúce firmy. Bolo hodnotených 716 134 podnikateľských subjektov a to piatimi medzinárodne uznávanými metódami finančnej analýzy, ktorým vyhovelo len 1,6 % a naša spoločnosť patrí do toho malého percenta podnikov, ktoré sa týmto ocenením líšia od tých ostaných. Je to garancia pre našich zákazníkov i dodávateľov a sme za to veľmi radi.

Realizácia plná farieb

22. 09. 2016

Realizácia plná farieb

O tom, ako univerzálnym materiálom je laminované sklo, by mohla rozprávať slovenská firma DIF. Však je tiež výrobcom laminačných fólií. Práve táto spoločnosť si nás vybrala, aby sme im zhotovili skla a priečky pre ich nový showroom.

Priečky LIKO-S pre prestížne múzeá

07. 09. 2016

Priečky LIKO-S pre prestížne múzeá

S našimi priečkami sa najčastejšie môžete stretnúť v kancelárskych priestoroch, ale zďaleka nielen tam. V poslednej dobe sme mali tú česť realizovať hneď dve zákazky pre prestížne moravske múzea.

Aj takto sa dá využiť priestor!

25. 08. 2016

Aj takto sa dá využiť priestor!

Aj tak sa dá využiť priestor! Postavili sme zvýšený vstavok a zmenili sme obyčajný prechod medzi dvomi halami na kanceláriu. Zo vzduchu sme urobili 100m2 použiteľného priestoru. 

Ako sa pracuje v LIKO-NOE?

25. 08. 2016

Ako sa pracuje v LIKO-NOE?

Od kedy sme vyhrali súťaž Zasadačka roka v kategórii Zdravá kancelária, často sa nás ľudia pýtajú, ako sa v LIKO-NOE vlastne žije a pracuje. Vzali sme si teda bokom niektorých kolegov, ktorí v tejto unikátnej budove pracujú, a urobili sme na túto tému krátké video.

Nové video SMART-i-WALL

17. 08. 2016

Nové video SMART-i-WALL

Naša interaktívna priečka SMART-i-WALL® dokáže zmeniť obyčajnú  stenu na multimediálny pracovný nástroj s dotykovým ovládanim. Aby sme mohli demonštrovať eleganciu a technickú vyspelosť tohoto riešenia, pripravili sme krátké video. Doporučujeme púšťať so zvukom a v režime full screen.

Témou Nového Likosáčku JE LIKO-Style

15. 08. 2016

Témou Nového Likosáčku JE LIKO-Style

Keď sa povie LIKO-Style, väčšina ľudí si ako prvé vybaví originálne oblečenie, v ktorom vídajú našich montérov, obchodníkov i chalanov z výroby. O tom, že LIKO-Style nie je len značka odevov, sa môžete presvedčiť práve na stránkach aktuálneho čísla Likosáčku.

Nové video VACUWALL

05. 08. 2016

Nové video VACUWALL

V čom sú výhody našej mobilnej priečky VACUWALL®? Je to predovšetkým sloboda maximálna variabilita. Stenu môžete postaviť v priebehu niekoľkých minút, kdekoľvek sa vám zapáči. Máte tak úplnú voľnosť a vaša kancelária môže rásť spolu s vašou firmou.

Nový Likosáček je tu!

18. 07. 2016

Nový Likosáček je tu!

Nový Likosáček je tu!
Zbrusu nový Likosáček je na svete. Hlavnou témou sú záhrady, čoby cesta k lepšiemu životu, ale máme toho pre vás oveľa viac ...

ArchSPACEOffice - výnimočná kniha o výnimočných kanceláriach

22. 06. 2016

ArchSPACEOffice - výnimočná kniha o výnimočných kanceláriach

Kancelária, Alebo domov? Pre niektorých je dnes "Office" jedno i druhé. Práve z tohto dôvodu sleduje kniha ArchSPACEOFFICE Fenomen premeny kancelárie na útulné miesto. Pretože si v LIKO-Se myslíme, že kancelárie by mali  pôsobiť na svojich obyvateľov pozitívne, útulne a inšpiratívne, stali sme sa partnerom tejto zaujímavej knihy.

Krst knihy ArchSPACEOffice

17. 06. 2016

Krst knihy ArchSPACEOffice

Viac ako rok dlhý projekt autorského tímu blogu ArchSPACE dospel včera do finále. V Prahe bola pokrstená publikácia ArchSPACEOffice, na ktorej sme sa podieľali aj my z LIKO-Su.

Každý človek je ovplyvnený vonkajším priestorom, v ktorom žije. Česko-anglická kniha ArchSPACE Office na 180 stranách fotografií a textov reflektuje súčasnú situáciu, keď sa kancelárie stali životným priestorom väčšiny obyvateľov. Ako moderný kancelársky priestor ich chápu samotní autori a v čom vidia budúcnosť, to sa čitatelia dozvedia z deviatich rozhovorov s architektmi, dizajnérmi a ďalšími tvorcami kancelárskeho priestoru. Problematiku jednotlivých aspektov ako sú dispozičné riešenia, svetlo, farba, zvuk, vzťah klienta a zadávateľa približujú rozhovory s významnými architektmi (Fránek, Rýzner, Abonyi, Müller, Petras), ďalšími profesionálmi (Musil, Popek, Baštář, Weller) a fotografie jednotlivých realizácií vzťahujúcich sa k téme. Zároveň je potrebné dodať, že sa jedná o prvú českú publikáciu venujúcu sa tejto problematike.


A keď vyjde kniha, nemôže samozrejme chýbať krst. Ten sa konal v utorok 14. júna v inšpiratívnych priestoroch firmy Etnetera v Prahe. Radostnú úlohu kmotra prijal dlhoročný priateľ firmy LIKO-S pán Ivan Bureš a poctivo pokrstil knihu spolu s Janom Musilom a Liborom Musilom z LIKO-Su a Petrom Sedláčkom z X Production. Sme pyšní, že sme sa na tejto knihe mohli podieľať. Veríme, že osloví celý rad čitateľov a bude im inšpiráciou nielen pri tvorbe kancelárskych priestorov. Knihu ArchSPACE Office si môžete kúpiť na kniha.archpace.cz.

LIKO-S, spoločensky zodpovedný podnik

25. 05. 2016

LIKO-S, spoločensky zodpovedný podnik

Naša spoločnosť LIKO-S, spol. s r.o. na Slovensku získala štátom hodnotené ocenenie Spoločensky zodpovedný podnik a pečať spoločensky zodpovedného podniku. Ide o nezávislé hodnotenie firiem s prísnymi kritériami ako sú – platobná disciplína, sústredenie sa firmy na vlastný ekonomický rast a v neposlednej rade záujem firmy na etickom profile vlastnej spoločnosti. Bolo hodonotených 229 086 aktívnych firiem na Slovensku a celkovo ich získalo len 8,5 %. Je to garancia pre našich zákazníkov i dodávateľov a sme za to veľmi radi.

Nenechajte si ujsť výstavu Zdeněk Fránek: Míra a měřítko

23. 05. 2016

Nenechajte si ujsť výstavu Zdeněk Fránek: Míra a měřítko

Pražská Galéria Jaroslava Fragnera hosťuje výstavu Zdeněk Fránek: Míra a měřítko. Táto výstava predstaví nové profilové projekty menovaného popredného českého architekta a jeho štúdia Fránek Architects. Okrem rozhľadne Skywalk a bytového domu Face House je to budova nášho vývojového centra LIKO-Noe. To ale nie je všetko. Súčasťou výstavy je tiež inštalácia hneď troch našich interaktívnych SMART-i-WALL. Nenechajte si túto výstavu ujsť. Navštíviť ju môžete do 24. 7. 2016.

Viac informácií o výstave
Viac informácií o SMART-i-WALL
Viac informácií o LIKO-Noe

Nová tradícia

13. 05. 2016

Nová tradícia

Začiatkom Mája sme zahájili v našej firme novú tradíciu. Sú ňou pravidelné mesačné stretnutia celej firmy spojené s vyhlásením zamestnanca mesiaca. Z každej divízie bude vybraný jeden favorit a následne sa zvolí jeden víťaz, ktorý sa stane zamestnancom mesiaca. Na víťaza čaká príjemná odmena. Najlepším zamestnancom mesiaca sa stala Hanka Plachá, za to ako dokázala perfektne podržať účtovné oddelenie v neľahkom čase účtovných uzávierok.

Už teraz sme zvedaví kto bude ďalším víťazom.

Vzdialenosť pre LIKO-S tím nehrá žiadnu rolu

21. 04. 2016

Vzdialenosť pre LIKO-S tím nehrá žiadnu rolu

Minulý mesiac sme zrealizovali v metropole východného Slovenska v meste Košice opäť jednu peknú zákazku pre významnú zahraničnú firmu Holcim. Prikladáme pár foto priamo z montáže.

Kamera, klapka, AKCIA!

14. 04. 2016

Kamera, klapka, AKCIA!

Začiatkom tohto týždňa to v sídle LIKO - Su v Slavkove u Brna vyzeralo trochu ako v Hollywoode. Svetlá, statívy, kamery,  maskérka...atď.  Prečo taký rozruch? Natáčal sa nový spot na našu mobilnú priečku VACUWALL. Teraz nás čaká ešte jeden deň dokrútok a potom sa už filmári vrhnú na postprodukciu. Tešíme sa na hotové video a dúfame, že aj vy s nami.  Keď bude video hotové radi vám ho ukážeme.  

Unikátná realizácia Deloitte v Budapešti

11. 04. 2016

Unikátná realizácia Deloitte v Budapešti

V srdci Budapešti sa nachádza najmodernejšia budova mesta, v ktorej sídli firma Deloitte. Tá mala záujem o výstavbu interiérových priečok. Príležitosti sa samozrejme chytila naša skvelá kolegyňa Ing. Mária Véreb a zákazka bola na svete.

LIKO-S v prestížnom časopise Forbes

07. 04. 2016

LIKO-S v prestížnom časopise Forbes

Kúpte si nové číslo časopisu Forbes Česká republika. V tomto prestížnom časopise je hneď päť strán venovaných našej firme a projektu LIKO-Noe. Podrobnosti už čoskoro.

Slovenskí architekti na návšteve v LIKO-Se

05. 04. 2016

Slovenskí architekti na návšteve v LIKO-Se

V LIKO-Se sme privítali vzácnu návštevu zo Slovenska. Navštívili nás páni architekti Boris Schulz a Richard Baláži, spolu so zástupcom nadnárodnej developerskej a stavebnej spoločnosti YIT pánom Michalom Hoškom. Okrem našich štandardných produktov ich zaujala predovšetkým unikátna stavba nášho vývojového centra LIKO-Noe. Veríme, že ich naša vízia stavanie v súlade s prírodou oslovila.

LIKO-S generálnym partnerom blogu ArchSPACE

31. 03. 2016

LIKO-S generálnym partnerom blogu ArchSPACE

Architektúra, dizajn, interiéry, realizácie - to všetko nás zaujíma. Preto sme sa rozhodli podporiť blog ArchSPACE, ktorý sa práve týmto témam poctivo venuje.

Blog ArchSPACE je inšpiráciou pre tvorbu kancelárskych priestorov, prináša rozhovory s poprednými architektmi a ďalšími osobnosťami, ponúka aktuality, zaujímavosti a ukážky nápaditých realizácií z celého sveta. Výsledkom je pestrý a pútavý vhľad do sveta súčasnej architektúry, interiérového dizajnu a súvisiacich oblastí. A pretože presne tieto témy rezonujú aj u nás v LIKO - Su, rozhodli sme sa tento blog a jeho talentovaný autorský tím podporiť. Preto sa LIKO - S stal generálnym partnerom ArchSPACE.

Blog ArchSPACE nájdete na www.archspace.cz, tiež na Facebooku a Instagramu.

Prajeme vám veľa zaujímavého čítania.

Nové číslo Likosáčku je tu!

24. 03. 2016

Nové číslo Likosáčku je tu!

Tretie číslo nášho firemného časopisu Likosáček práve vyšlo z tlačiarne . Nájdete v ňom rozhovor so Simonou Kalvoda z Českej rady pre šetrné budovy, ktorá priblíži, čím stavba nášho vývojového centra LIKO-Noe zaujala porotu súťaže Zasadačka roku. Kovovýroba predstaví nový laser, Libor Musil vysvetlí, čím ho inšpiruje osobnosť J. A. Baťu. Pozrieme sa tiež za naším partnerom do Indie, na koncerty Remeslo má zlaté dno a s našimi zamestnancami na hory. To a ešte oveľa viac nájdete v novom Likosáčku. Prajeme príjemné čítanie.

Nové slovenské realizácie

22. 03. 2016

Nové slovenské realizácie

Na Slovensku sme za posledný mesiac zrealizovali veľmi pekné projekty pre úspešné firmy. Tu je malá ukážka.

Obrovský úspech pre Chytrú izoláciu ICYNENE

16. 03. 2016

Obrovský úspech pre Chytrú izoláciu ICYNENE

Naši kolegovia z divízie Chytrá izolácia Icynene® sú v týchto dňoch na Jamajke. Nešli tam však za tropickým slnkom, ale na celosvetovú konferenciu, ktorú organizuje kanadská spoločnosť Icynene. To ani netušili, aký úspech ich tam čaká. Vezú si hneď dve ceny. Jedna je Largest European Contractor, druhá potom prestížna cena Icynene Architectural Design Awards pre LIKO-Noe. Sme veľmi pyšní, všetkým zúčastneným gratulujeme a už čoskoro prinesieme podrobnejšie info.

Virtuálna prehliadka LIKO-Noe

07. 03. 2016

Virtuálna prehliadka LIKO-Noe

Štvrtok 25. februára bol pre LIKO-S šťastným dňom. Budova nášho vývojového centra LIKO-Noe totiž získala prestížne ocenenie Zdravá kancelária v prestížnej súťaži Zasadačka roka (viac tu). Pre vás, čo ste doteraz nemali možnosť túto našu revolučnú stavbu navštíviť, sme pripravili virtuálnu prehliadku, vďaka ktorej si môžete LIKO-Noe prejsť. Nájdete ju pod týmto textom, alebo priamo na stránkach www.liko-noe.cz, kde sa o tejto experimentálnej budove dozviete viac.

 

1. Vyhrali sme v súťaži Zasadačka roku v kategórií zdravá kancelária

26. 02. 2016

1.	Vyhrali sme v súťaži Zasadačka roku v kategórií zdravá kancelária

Vo štvrtok večer prebehlo v kanceláriách firmy Microsoft v Prahe slávnostné vyhlásenie prestížnej súťaže Zasadačka roka. Naša experimentálna stavba LIKO-Noe sa stala víťazom v kategórii Zdravá kancelária. Odborná porota na čele so svetoznámou architektkou Evou Jiřičnou ocenila unikátny koncept celej budovy, ktorý kladie veľký dôraz ako na zdravé vnútorné prostredie, tak aj na ekologické hospodárenie s vodou a energiami. 

Chceli by ste tiež takú kanceláriu? Príďte sa pozrieť a zistiť o tejto unikátnej stavbe viac. Kontaktujte nás na info@liko-s.sk.

Ostatné víťazné  kancelárie a ďalšie podrobnosti v článku časopisu Forbes.
Viac informácií o celej stavbe NOE nájdete na www.liko-noe.cz.

SMART-i-WALL Demo video

19. 02. 2016

SMART-i-WALL Demo video

Dorazil k nám dotaz, či ide náš SMART-i-WALL naozaj ovládať dotykom. Tak sme ako odpoveď rýchlo dali dokopy krátke inštruktážne video, kde je to krásne vidieť. Viac informácií o SMART-i-WALL nájdete na www.smart-i-wall.sk.

Sedem rád, ako úspešne odovzdať firmu potomkovi

16. 02. 2016

Sedem rád, ako úspešne odovzdať firmu potomkovi

Pred pár dňami vyšiel v českých Hospodárskych novinách článok "Sedem rád, ako úspešne predať firmu potomkovi". Ako napovedá názov, článok je venovaný neľahkej úlohe odovzdávania právomoci v rodinných firmách. Meno LIKO-S v článku padne hneď niekoľkokrát a preto vám ho prinášame aj tu.

Článok“Sedem rád, ako úspešne predať firmu potomkovi" ve formátu PDF

Nataša Lichnerová v Sieni slávy slovenského basketbalu

12. 02. 2016

Nataša Lichnerová v Sieni slávy slovenského basketbalu

Naša obchodná riaditeľka Nataša Lichnerová bola uvedená do Siene slávy slovenského basketbalu! V tejto súvislosti sa sluší pripomenúť, že Nataša je strieborná medailistka z MS v Bratízílii 1971, strieborná medailistka z ME junioriek 1967 a zúčastnila sa aj ME v Holandsku v roku 1970, kde s reprezentáciou Československa skončila na piatom mieste. Nataši gratulujeme a sme pyšní, že také osobnosti máme v našom tíme LIKO-S.

LIKO-S priečky v rumunskom mrakodrape

11. 02. 2016

LIKO-S priečky v rumunskom mrakodrape

Zaujímavá realizácia našich priečok v Bukurešti ide na plný plyn. Jedná sa o budúce kancelárie firmy Vodafone, v druhej najvyššej rumunskej stavbe. Samotnú realizáciu má na starosti náš osvedčený partner COS a už teraz sa tešíme na finálnu podobu kancelárií.

Naše výrobky slúžia až v ďalekej Indii

03. 02. 2016

Naše výrobky slúžia až v ďalekej Indii

Pred nedávnom sme dokončili zákazku, ktorá sa trochu líšila od tých bežných. Nie snáď technickým riešením, ale hlavne lokácií. Išlo o montáž priečok OMEGA pre spoločnosť HONDA až v ďalekej Indii. Tento projekt je súčasťou dlhodobej spolupráce s naším indickým partnerom pánom Prakashom a takisto s firmou Honda. Samotná realizácia sa potýkala s drobnými problémami spôsobenými nižšími štandardmi indického stavebníctva, ale všetko sa podarilo dotiahnuť do víťazného konca. Máme z úspešného dokončenia zákazky radosť a tešíme sa na ďalšie.

LIKO-S navštívil prezident ČR Miloš Zeman

27. 01. 2016

LIKO-S navštívil prezident ČR Miloš Zeman

Problematika podpory českých rodinných firiem, spôsoby riadenia a pripravenosť absolventov na prax. To boli základné témy, ktoré rezonovaly pri návšteve prezidenta Miloša Zemana vo firme LIKO-S.

Rodinnú firmu LIKO-S zo Slavkova pri Brne navštívil prezident Zeman spolu so županom Michalom Haškom v rámci svojej cesty po Juhomoravskom kraji. Pán prezident s rodinou pána Musila, členmi predstavenstva a predsedom dozornej rady hovoril o baťovskom spôsobe riadenia, kedy sa zamestnanci podieľajú na zisku firmy. Miloš Zeman ocenil, že tento model prináša zamestnancom LIKO-Su vyššie priemerné mzdy, než je v regióne obvyklé. Ďalej sa zaujímal o projekt LIKO-School, s ktorým firma LIKO-S bojuje s nedostatočnou prípravou absolventov na reálne pracovné podmienky. Reč prišla aj na nutnosť podpory českých a moravských rodinných firiem, namiesto jednostranného zvýhodnenia zahraničných korporácií. Pán prezident Miloš Zeman sa tiež zaujímal o možnosti odovzdávania vedenia rodinných firiem ďalším generáciám.

Bezprostredne po tomto rokovaní nasledovala beseda Miloša Zemana so zamestnancami firmy. V uvoľnenej atmosfére došlo na odkaz Jána Baťu, problematiku čerpania dotácií v našom regióne aj na dlhodobo nevyhovujúci stav príjazdovej komunikácie k firme LIKO-S. Celé stretnutie sa odohrávalo v uvoľnenej atmosfére a vyhradený čas bol rýchlo preč. Pán prezident potom dostal niekoľko drobných darčekov na pamiatku a vydal sa za ďalším programom svojho juhomoravského turné. My vo firme LIKO-S sme radi za túto krátku, ale o to vzácnejšiu návštevu

Chytrá izolace i SMART-i-WALL na veľtrhu Strechy Praha

18. 01. 2016

Chytrá izolace i SMART-i-WALL na veľtrhu Strechy Praha

Vo štvrtok 21. januára sa otvoria brány výstaviska v Prahe v Letňanoch a tým začne veľtrh Strechy Praha. Na tejto akcii pochopiteľne nemôžu chýbať naši kolegovia z Chytré izolácie - Icynene, ktorí budú prezentovať revolučné striekané izolačnej peny (hala 2 , stánok 202).

Okrem toho na veľtrhu nájdete hneď dve naše interaktívne priečky SMART-i-WALL. Jednu na stánku už spomínanej Chytrej izolácie, druhým SMART-i-WALLom potom vybavíme stánok Asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov ČR. Príďte sa pozrieť!

Viac informácií o Chytrej izolácií - Icynene
Viac informácií o interaktívnej priečke SMART-i-WALL
Viac informácií o veľtrhu Strechy Praha

Posolstvo do roku 2016: Nestačí veci robiť najlepšie, robme je inak

05. 01. 2016

Posolstvo do roku 2016: Nestačí veci robiť najlepšie, robme je inak
V prvý pracovný deň roka sa slavkovští kolegovia zišli na krátkom novoročnom stretnutí (kolegovia z pobočiek prostredníctvom Skype), aby si popriali všetko najlepšie v novom roku 2016. Predseda predstavenstva spoločnosti LIKO-S Libor Musil vo svojom krátkom vystúpení označil minulý rok pre našu spoločnosť ako významný a zaujímavý, na ktorého dobré výsledky musíme v tomto roku úspešne nadviazať. Ako príklad uviedol českého hokejistu Jaromíra Jágra, ktorý nezaspal na vavrínoch, ale aj po štvrťstoročí svojej hokejovej kariéry je lídrom tímu Florida Panthers.
Je dôležité byť nielen najlepšie, ale aj iný, len tak sa podarí vybudovať si dobrú pozíciu u nás aj v zahraničí.
Prezrite si videozáznam z jeho vystúpenia na druhej strane novinky...
 
 

Priemyselné stavby ako raj - to nie je sci-fi

04. 01. 2016

Priemyselné stavby ako raj - to nie je sci-fi

V závere minulého roka bol v prestížnom českom časopise Trade News (6/2015) uverejnený článok "Priemyselné stavby ako raj - to nie je sci-fi", ktorý približuje čitateľom nový trend vo výstavbe komerčných objektov - náš pilotný projekt LIKO-Noe. Článok, ktorý je zároveň posolstvom do tohto roku, si môžete prečítať tu.

Veselé Vianoce a šťastný nový rok

24. 12. 2015

Veselé Vianoce a šťastný nový rok

Prajeme všetkým pokojné, pekné a veselé Vianoce a veľa zdravia a síl do nového roka. Ako bonus prikladáme video z nášho tradičného vianočného stretnutia, kde boli okrem iného vyhlásení naši najlepší zamestnanci roku 2015. 

Nové VIP Boxy pre AC Sparta Praha

21. 12. 2015

Nové VIP Boxy pre AC Sparta Praha

Jednu z najzaujímavejších tohtoročných realizácií divízie Interiors by ste našli na štadióne AC SPARTA PRAHA, kam sme dodávali priečky MICRA II do nových VIP Boxov. Našich technikov i montérov v prvom polčase potrápili detaily napojenia presklených stien na existujúce murované priečky. Pred koncom riadneho hracieho času ale našli optimálne riešenie, otočili vývoj zápasu a skúsene si ustrážili výsledok. Interiér štadióna tak má nové reprezentatívne priestory a LIKO-S si upevnil vedenie v tabuľke výrobcov interiérových priečok.

Vianočné stretnutie 2015

18. 12. 2015

Vianočné stretnutie 2015

Vianoce sú na dohľad, spolu s nimi aj koniec roku 2015 a preto nastal ten pravý čas pre celofiremné vianočné stretnutie všetkých zamestnancov. Milá atmosféra, neformálne stretnutia, vyhlásenie najlepších zamestnancov roka, prezentácie vážne i nevážne a tiež bohaté občerstvenie. To všetko vytvorilo domácku náladu, aká k Vianociam patrí. A kto sú najlepší zamestnanci roku 2015?

Práve vychádza nové číslo časopisu Likosáček

14. 12. 2015

Práve vychádza nové číslo časopisu Likosáček

Hlavnou témou posledného tohtoročného čísla sú inovácie a náš vývojársky tím predstaví čitateľom hneď tri hlavné novinky tohto roku (interaktívnu priečku SMART-i-WALL, mobilnú stenu Vacuwall a laminované sklo LIKO-Glass) a aj okolnosti ich vzniku. Honza Musil priblíži inovatívne postupy firmy LIKO-S, Pavel Matyáš zhrnie 15 rokov spolupráce s firmou Bosch, pozrieme sa inováciami na veľtrh do Paríža, na zaujímavé realizácie interiérov i kovovýroby, s Dronom sa preletíte nad našou firmou, chýbať nemôže tradičná rubrika Objektívom Likosáčku a záverečné stránky časopisu sú venované vianočným tradíciám a našim najmenším. Nové číslo Likosáčku v elektronickej podobe nájdete TU, ak máte záujem o tlačenú verziu, nebojte sa nás kontaktovať na info@liko-s.sk.

LIKO-S medzi najlepšími inovátormi Juhomoravského kraja

01. 12. 2015

LIKO-S medzi najlepšími inovátormi Juhomoravského kraja

Naši vývojári, ktorí okrem iného stoja za interaktívnou priečkou SMART-i-WALL, sa tento rok po prvýkrát zúčastnili súťaže NEJinovátor Juhomoravského kraja, ktorú vyhlasuje Únia malých a stredných podnikateľov. Odborná porota u takmer dvoch stoviek prihlásených firiem posudzovala význam ich inovácií, inovačnú stratégiu, procesné postupy, kvalifikáciu zamestnancov, inovačný management a mnoho ďalšieho. Medzi naprogresivnejšími firmami Juhomoravského kraja sa LIKO-S rozhodne nestratil a naši zástupcovia Orraine Williams, Jan Musil a Radovan Cek si na slávnostnom vyhlásení odniesli cenu za krásne piate miesto. Len pre ukážku aká tvrdá bola konkurencia - až za nami sa napríklad umiestnila firma Frenta Aerospace, ktorá vyvíja súčiastky pre vesmírne družice.

Okrem veľmi slušného umiestnenie stojí určite za zmienku, že celá prezentácia slávnostného vyhlásenia prebiehala doteraz na najväčšej sklenenej priečke SMART-i-WALL, akú sme doteraz vyrobili. Viac informácií o súťaži nájdete na www.nejinovator.cz, interaktívnu priečku SMART-i-WALL vám predstaví špeciálne vytvorený web www.smart-i-wall.cz.

LIKO-Noe vo finále súťaže Zasadačka roka

30. 11. 2015

LIKO-Noe vo finále súťaže Zasadačka roka

Naše experimentálne a vývojové centrum LIKO-Noe zaujalo odbornú porotu súťaže Zasadačka roka a vďaka tomu sme postúpili z 81 prihlásených medzi 33 finalistov. Na kompletné výsledky súťaže si budeme musieť ešte chvíľu počkať - slávnostné vyhlásenie bude až vo februári 2016, ale už aj postup do finále je úspechom. Je potrebné dodať, že zaslúženým. Vybraní finalisti vrátane LIKO-Noe už boli zverejnení napríklad v aktualitách na jobs.cz alebo na webe českej mutácie prestížneho časopisu Forbes.
Až do konca roka beží tiež hlasovanie verejnosti a bude od Vás milé, keď v ňom LIKO-Noe podporíte. Stačí navštíviť túto stránku, nájsť tam LIKO-S (nie je to žiadna drina, súťažiaci sú radení podľa abecedy), dať LIKO-Noe svoj hlas a hlavne potom nezabudnúť kliknúť na tlačidlo odoslať na konci stránky. A ešte jedna rýchla poznámka na záver - keď sa pozorne zadívate na fotografie interiérov ostatných súťažiacich, v nejednom prípade spoznáte naše priečky. Aj to je pekná vizitka našej firmy.

Interaktívna priečka SMART-i-WALL®

26. 11. 2015

Interaktívna priečka SMART-i-WALL®

Interaktívna priečka SMART-i-WALL® je patenovaná technológia vyvinutá firmou LIKO-S, ktorá mení obyčajnú stenu kancelárie na pracovný nástroj, a tak pomáha posunúť pracovné prostredie na kvalitatívne novú úroveň. Základ tvorí štandardná interiérová priečka systému Omega či Micra a zariadenia tak môže byť súčasťou najrôznejších priečkových zostáv a prispôsobiť sa konkrétnemu interiéru. Výplň priečky tvorí LIKO-Glass®, špeciálne sklo zo zalaminovanou fóliou obsahujúce tekuté LCD kryštály, umožňujúci meniť priehľadnosť skla. Na ovládanie nie je nutná myš ani klávesnica, SMART-i-WALL® sa správa rovnako ako tablet či šikovný telefón a možno ho jednoducho ovládať dotykom prstov. Okrem dotyku rúk možno SMART-i-WALL ovládať tiež stylusom, bezdrôtovo pripojeným tabletom alebo aj klasicky myšou a klávesnicou. Pre pohodlnú prácu bola na mieru vyvinutá softvérová aplikácia prinášajúci intuitívne ovládanie s prihliadnutím na ergonómiu dotykového rozhrania. Pre prehrávanie zvuku slúžia špeciálne transduktory prenášajúce audiosignál priamo do skla, takže je reprodukovaný samotným povrchom priečky. Absencia externých reproduktorov prispieva k estetickej čistote interiéru.
Navštívte náš nový web SMART-i-WALL, kde sa dozviete oveľa viac, a pozrite si video

Unikátny objekt LIKO-NOE je v úspešnej skúšobnej prevádzke

30. 10. 2015

Unikátny objekt LIKO-NOE je v úspešnej skúšobnej prevádzke

V rámci noviniek ste mali možnosť sa zoznámiť s naším unikátnym objektom LIKO-NOE, ktorý podľa projektu popredného českého architekta Zdeňka Franka vyrástol vo slavkovskom areáli našej firmy.
Jedná sa o svetový prototyp komerčné budovy, ktorá využíva iba energie získané z prírodných zdrojov a vďaka prírodnému systému čistenia tiež samostatne pracuje s vodou! Fasáda objektu je tvorená zelenou lúkou, súčasťou objektu je koreňová čistiareň odpadových vôd a retenčné jazierko obklopené rozsiahlou zeleňou. Začíname tak vracať prírode bohatstvo, ktoré jej ľudstvo za uplynulé roky vzalo.
Pozrite sa na video tu

Ďalšia interaktívna priečka SMART-i-WALL v Nemecku

23. 10. 2015

Ďalšia interaktívna priečka SMART-i-WALL v Nemecku

V závere októbra sme úspešne dokončili realizáciu interaktívnej priečky SMART-i-WALL pre našeho nového partnera v nemeckom Karlsruhe – firmu Hief+Heinzmann. Veľmi nás teší, že sa naše inovatívne výrobky úspešne presadzujú i na tomto náročnom exportnom trhu, kde SMART-i-WALL znamená inováciu a úplnú novinku v koncepte kancelárskych priestorov budúcnosti.

Zaujímavá realizácia v Ostrave

20. 10. 2015

Zaujímavá realizácia v Ostrave

Jednou z najnovších realizácií, kde je možné sa stretnúť s našimi pokročilými interiérovými riešeniami, je správna budova spoločnosti HOMOLA v Ostrave. Táto stavba ponúka najmodernejšie zázemie a tomu zodpovedá aj interiér, vrátane našich priečok. Súčasťou realizácie bola okrem iného aj inštalácia LCD skla LIKO-Glass, ktoré umožňuje zmeniť priehľadnú priečku na nepriehľadnú jednoduchým stlačením tlačidla. Architektonický návrh pripravil architekt David Kotek spolu s tímom PROJEKTSTUDIA Ostrava.

Prvá stena VacuWALL s dverami na Slovensku

22. 09. 2015

Prvá stena VacuWALL s dverami na Slovensku

V týchto dňoch sme dokončili prvú ľahko premiestniteľnú stenu VacuWALL s dverným modulom pre spoločnosť Apartmány Hilson v Dëmanovej. Naša stena predeľuje jedáleň s meeting roomom, kde bude flexibilne umožňovať užívateľom meniť priestor podľa potřeby.

Pani Dolores Baťová na návšteve v našej slavkovskej firme

18. 09. 2015

Pani Dolores Baťová na návšteve v našej slavkovskej firme

Našu slavkovskou firmu LIKO-S dnes navštívila pani Dolores Baťová, vnučka svetového kráľa obuvníkov a jedného z najviac obdivovaných svetových podnikateľov Jána Antonína Baťu, ktorý žil od vojny v Brazílii, kde vybudoval niekoľko miest. Dodnes tu žijú potomkovia z jeho rodiny a mnoho potomkov Baťováků - zamestnancov jeho firmy, ktorí za ním do Brazílie odišli.
Pani Dolores je váženou osobou v Brazílii a dnes aj v našej krajine a snaží sa znovu pripomenú slávu a odkaz svojho dedu, ktorý ju vychovával. Naša firma sa hlási k podnikateľskému odkazu slávneho Baťu v starostlivosti o zamestnancov, obchodných partnerov a firemnej filozofii. Ctíme zásady sústavy Baťa.
Pozrite sa na video z jej stretnutia s pracovníkmi našej firmy tu

Záujem o naše interiérové priečky v Rwande

17. 09. 2015

Záujem o naše interiérové priečky v Rwande

Predseda dozornej rady spoločnosti LIKO-S Martin Coufal je v týchto dňoch na zahraničnej pracovnej ceste v hlavnom meste Rwandskej republiky Kigali.
Počas prvého dňa sa zišiel s ministrom pre vzdelávanie pánom Albertom Nsengiumvou as tajomníčkou Ministerstva zahraničných vecí pani Jaminne. Rozvoj malého a stredného podnikania je podľa tamojšej vlády presne to, čo teraz Rwanda potrebuje pre svoju súčasnú ekonomiku a tiež ako dôležitý signál pre väčšie zahraničných investorov.
Potom absolvoval niekoľko obchodných stretnutí s predstaviteľmi veľkých stavebných spoločností, vrátane jednej z najväčších rwandských stavebných firiem Crystal Ventures, ktorým predstavil naše prestaviteľné priečky LIKO-form aj nové ľahko presunúť steny VACUWALL. Všetci ocenili ich moderný design, účelnosť a kvalitu prevedenia a prejavili záujem o ich dodávku do súčasne realizovaných objektov, prípadne o budúcej vlastnej kompletizáciu a montáž.
Pozrite sa na fotografie z rokovania ...

NOVINKA NA TRHU - LIKO-Glass

02. 09. 2015

NOVINKA NA TRHU - LIKO-Glass

LIKO-Glass je dizajnové sklo so širokou škálou využitia. Môžeme ich deliť do štyroch základných kategórií:
GRAPHIC GLASS - grafické sklo s nekonečným množstvom tém, vzorov a fotografií,
STRUCTURE GLASS - sklo kryjúce 3D objekty, ako sú tkaniny, štruktúry a drobné objekty,
LCD GLASS - sklo s meniteľnou priepustnosťou svetla, známe tiež ako digitálny žalúzie,
EVALAM FOLIE - spojenie dvoch skiel pomocou Evalam fólie a následné zalaminovaní dáva možnosť vytvoriť bezpečnostné sklo a až štyristo rôznych odtieňov farieb a rozdielnych priepustností svetla.
Veríme, že si tieto sklá nájdu obľubu v najrôznejších interiérových, kuchynských a kúpeľňových štúdiách a stanú sa tak inováciou za bežne používané materiály!

Trávnatý dom

28. 08. 2015

Trávnatý dom

Prečítajte si fejtón českej novinárky Petrušky Šustrovej, ktorý napísala po návšteve našej zelenej archy LIKO-Noe v Slavkove u Brna pre Lidové noviny 28. 8. 2015 ...

Archa LIKO-Noe pripravená na finále

24. 08. 2015

Archa LIKO-Noe pripravená na finále

Pozrite sa na aktuálne fotografie nášho unikátneho projektu LIKO Noe na druhej strane novinky ...

Prírodná tepelná stabilizácia sa stáva pojmom

21. 08. 2015

Prírodná tepelná stabilizácia sa stáva pojmom

Nášho projektu LIKO-Noe si všimli už aj v časopise "Dolce Vita", jednom z najlepších dizajnových časopisov o životnom štýle. V aktualitách uverejnili správu o našom LIKO-Noe. Týmto sa dostávame do spoločnosti tých najlepších svetových architektov a projektov.

LIKO-NOE - náš projekt pre trvalo udržateľný život

19. 08. 2015

LIKO-NOE - náš projekt pre trvalo udržateľný život

V rámci našich noviniek ste mali možnosť sa zoznámiť s unikátnym objektom LIKO-NOE, ktorý podľa projektu popredného českého architekta Zdeňka Franka 10. mája tohto roka vyrástol v slavkovskom areáli našej firmy. Ide o svetový prototyp komerčnej budovy, ktorá bude využívať iba energie získané z prírodných zdrojov a vďaka prírodnému systému čistenia bude tiež samostatne pracovať s vodou! Fasáda objektu je tvorená kvitnúcou lúkou a súčasťou objektu je retenčné jazierko s rozsiahlou zeleňou. Začíname tak vracať prírode bohatstvo, ktoré jej ľudstvo za uplynulé roky vzalo. Vypočujte si rozhovor autora myšlienky LIKO-NOE Libora Musila, ktorý poskytol Českému rozhlasu (Správy, 13. 8. 2015) tu

Na tropické horúčavy máme riešenie!

07. 08. 2015

Na tropické horúčavy máme riešenie!

Už druhý mesiac u nás zažívame nepríjemné tropické horúčavy. Používanie klimatizácie je síce riešením, ako s neznesiteľným teplom bojovať, rapídne to však zvyšuje spotrebu elektrickej energie a vedie k častému nachladnutiu. Na prebdené letné noci v rozohriatom podkroví máme riešenie - a to bez klimatizácie a natrvalo!
Striekaná izolačná pena Icynene® - Chytrá izolacia® po nástreku na izolovanú plochu dokonale priľne a vytvorí kompaktnú vrstvu bez spojov a netesností. Pena garantuje perfektnú tesnosť všetkých miest a chráni tak budovu pred prienikom tepla z rozohriatej strechy. Máte tak istotu, že si v lete budete užívať príjemný chládok a v zime vám žiadne teplo neutečie. Vynaložená investícia do zateplenia sa vráti v horizonte 3 až 5 rokov a náklady spojené s vykurovaním alebo klimatizovaním objektu sa znížia v závislosti od rozsahu aplikácie až o 70%.

LIKO-NOE žije a my žijeme s ním!

31. 07. 2015

LIKO-NOE žije a my žijeme s ním!

V rámci našich noviniek ste mali možnosť sa zoznámiť s unikátnym objektom LIKO-NOE, ktorý podľa projektu popredného českého architekta Zdeňka Franka 10. mája tohto roka vyrástol vo slavkovskom areáli našej firmy. Na video, ktoré dokumentuje výstavbu LIKO-NOE za púhych 27 dní, sa môžete pozrieť tu
Ide o svetový prototyp komerčnej budovy, ktorá bude využívať iba energie získanej z prírodných zdrojov a vďaka prírodnému systému čistenia bude tiež samostatne pracovať s vodou! Začíname tak vracať prírode bohatstvo, ktoré jej ľudstvo za uplynulé roky vzalo.

Máme úžitkový vzor pre tepelnú stabilizáciu objektov

02. 07. 2015

Máme úžitkový vzor pre tepelnú stabilizáciu objektov

Dnes sme dostali osvedčenie o získanie Užitkového vzoru pre tepelnú stabilizáciu objektov zelenou vegetáciou prostredníctvom koreňovej čističky vôd. O fungovaniu tepelnej stabilizácie sa môžete presvedčiť u nášho pilotného projektu LIKO-NOE v Slavkove u Brna v Českej republike. Radi vás prevedieme a objekt predstavíme.
Osvedčenie s podrobným popisom si môžete pozrieť tu

Dodáváme naše první přestavitelné příčky do USA

29. 06. 2015

Dodáváme naše první přestavitelné příčky do USA

Práve realizujeme dodávku a montáž prestaviteľných priečok OMEGA a VACUWALL pre firmu MEOPTA USA. Ide o prvú zákazku, ktorú LIKO-S realizuje na americkom kontinente. Realizácia prebieha v štáte New York na Long Islande v rámci rekonštrukcie sídla firmy a prípravy pre český projekt organizovaný rodinou Rausnitz a AMSP - MEOHUB.
Pozrite si na fotografie z montáže na druhej strane ... 

LIKO-NOE ožíva, fasáda kvitne ako lúka

22. 06. 2015

LIKO-NOE ožíva, fasáda kvitne ako lúka

Naša unikátna stavba komerčného objektu LIKO-NOE sa premieňa do prírodnej krásy. Fasáda čím ďalej viac pripomína rozkvitnutú lúku a jazierko sa stalo domovom vodných živočíchov.

Time for detail pre spokojnosť zákazníkov

03. 06. 2015

Time for detail pre spokojnosť zákazníkov

Čas pre detail. Ten nastal na Slovensku v momente, keď nás oslovil zákazník MTS Krivá s požiadavkou na systém MICRA II, ale predsa len sa mu viac páčili detaily z katalógu na systém Time for detail. Jeho požiadavka bola na priečky pre kancelárie a zasadaciu miestnosť.
Oto viac to pre nás bola výzva pretože priečky mali byť pospájané pod obecným uhlom tak, aby to nadväzovalo ako na podlahu, tak aj vo vymedzenom priestore.
Technicky to super zvládol navrhnúť Matej Piatnica, ktorý celý návrh spracoval a dotiahol s investorom. Keď sme doniesli vzorky kruhového stĺpu s napojením systému MICRA II a pri strope Time for detail, zákazník bol vo veľkom očakávaní, ktoré sme nakoniec do bodky splnili.

Obchodná a priateľská návšteva vo Rwandskej republike

14. 05. 2015

Obchodná a priateľská návšteva vo Rwandskej republike
Predseda dozornej rady spoločnosti LIKO-S Ing. Martin Coufal je práve na obchodnej návšteve Rwandskej republiky, ktorá má jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich ekonomík v Afrike. Za dva dni absolvoval úspešné rokovania s niekoľkými miestnymi firmami, vrátane jednej z najväčších rwandských stavebných firiem Crystal Ventures v hlavnom meste Kigali, ktorého sa zúčastnil aj náš indický partner SK Prakash so svojím kolegom. Zástupcovia firiem prejavili záujem o naše priečky LIKO-form aj o nové mobilné steny VACUWALL. Jednu z firiem, ktorá stavia hotel a ubytovacie zariadenia, zaujal náš unikátny projekt LIKO-NOE.
Veľmi srdečne ich prijal minister pre vzdelávanie pán Albert Nsengiumva. "Pán minister je úžasný človek s obrovským prehľadom. Pozná Prahu, prezidenta Havla, našu menu, približne aj počet obyvateľov. Asi sme na neho urobili dobrý dojem, pretože sa s nami už dvakrát stretol a sľúbil, že nám na piatok dohodne ďalšie rokovania s potencionálnymi partnermi, "podelil sa s nami o svoje bezprostredné zážitky Martin Coufal.
Pozrite sa na fotografie na druhej strane novinky ...
 
 

Misia splnená = LIKO-NOE postavené za 27 dní! Archa vypláva ...

11. 05. 2015

Misia splnená = LIKO-NOE postavené za 27 dní! Archa vypláva ...

V rekordnom čase - za 27 dní - bol v našom areáli dokončený unikátny projekt LIKO-NOE. Ide o svetový prototyp komerčného objektu, ktorý bude využívať len energiu získanú z prírodných zdrojov a vďaka prírodnému systému čistenia bude tiež samostatne pracovať s vodou! Začíname tak vracať prírode bohatstvo, ktoré jej ľudstvo za uplynulé roky vzalo.
Prečítajte si reportáž z posledného týždňa výstavby, ktorú pripravil Ing. Lukáš Kovařík, stavbyvedúci projektu LIKO-NOE a technický riaditeľ divízie Energy, a aktuálny článok, ktorý o LIKO-NOE vyšiel v májovom čísle českého časopisu Stavebnictví a interiér.

Stavba LIKO-NOE beží do finále!

04. 05. 2015

Stavba LIKO-NOE beží do finále!

Stavba nášho unikátneho Výskumného a vývojového centra LIKO-NOE sa blíži k cieľovej páske. Stále sa pracuje nonstop a celá stavba bude dokončená 10. mája 2015 - iba za 27 dní! Prečítajte si reportáž s fotografiami z tretieho týždňa výstavby, ktorú pripravil stavbyvedúci a technický riaditeľ divízie Energy Lukáš Kovařík.
Fotografie z tohto týždňa si môžete prezrieť na druhej stránke novinky ...

Upozorňujeme na zaujímavý článok o projekte LIKO-NOE, ktorý bol uverejnený na portáli ADmagazin.sk!

Náš unikátny projekt LIKO-NOE pre budúcnosť komerčných stavieb!

01. 05. 2015

Náš unikátny projekt LIKO-NOE pre budúcnosť komerčných stavieb!

29. apríla bol v pražskom hoteli Jalta slávnostne zahájený 4. ročník súťaže Equa bánk Rodinná firma roka 2015 v ČR. Naša spoločnosť bola v médiách spomenutá nielen ako minuloročný víťaz tejto súťaže, ale ako realizátor svetového prototypu komerčného objektu LIKO-NOE, ktorý bude využívať iba energia získané z prírodných zdrojov a vďaka prírodnému systému čistenia bude tiež samostatne pracovať s vodou!
Pozrite si video z histórie a súčasnosti našej firmy, ktoré bolo pri tejto príležitosti natočené, a prečítajte si článok z Vyškovského denníka. Ďalšie články o vyhlásení tomto ročníku súťaže Rodinná firma roka v ČR nájdete na druhej stránke novinky ...

Rozhovor o rodinnej firme LIKO-S v Českej televízii

30. 04. 2015

Rozhovor o rodinnej firme LIKO-S v Českej televízii

Spoločnosť LIKO-S bola v minulom roku vyhlásená ako Rodinná firma roka 2014. Pri príležitosti vyhlásenia štvrtého ročníka tejto súťaže požiadala Česká televízia predstaviteľa našej firmy o rozhovor v relácii Ekonomika ČT 24 na tému pracovný život typickej rodinnej firmy v Českej republike. Na rozhovor s členom predstavenstva Janom Musilom sa môžete pozrieť tu

Stavba LIKO-NOE v druhom polčase!

27. 04. 2015

Stavba LIKO-NOE v druhom polčase!

Stavba unikátneho objektu LIKO-NOE práve vstúpila do druhého polčasu. Pracuje sa nonstop a celá stavba bude dokončená za púhych 27 dní od vysadenia "základného stromu" (13. apríla)! Prečítajte si reportáž s fotografiami zo druhého týždňa výstavby, ktorú pripravil stavbyvedúci a technický riaditeľ divízie Energy Lukáš Kovařík.
Fotografie z tohto týždňa si môžete prezrieť na druhej stránke novinky ...

Stavba LIKO-NOE za 27 dní!

20. 04. 2015

Stavba LIKO-NOE za 27 dní!

13. apríla, ihneď po slávnostnom začatí stavby unikátneho objektu LIKO-NOE, sa naplno rozbehla jeho výstavba. Pracuje sa nonstop a celá stavba bude dokončená za púhych 27 dní! Prečítajte si reportáž s fotografiami z prvého týždňa stavby, ktorú pripravil stavbyvedúci Lukáš Kovařík.
Fotografie z tohto týždňa sú na druhej stránke novinky ...

Projekt LIKO-NOE v médiách

15. 04. 2015

Projekt LIKO-NOE v médiách

Tlačovej konferencie dňa 13. 4. 2015 pri príležitosti zahájenia výstavby objektu LIKO-NOE, ktorého prevádzka vychádza z konceptu PRÍRODNÁ TEPELNÁ STABILIZÁCIA, sa zúčastnilo viac ako 30 novinárov zo Slovenskej a Českej republiky. Pozrite sa na vybrané redakčné články a príspevky na druhej stránke novinky.
Objekt je zaujímavý tým, že bude využívať iba energie získanej z prírodných zdrojov, či už pôjde o slnečné žiarenie alebo chlad z podzemia. Bude tiež vďaka špeciálnej koreňovej čističke a dočisteniu pomocou mokraďovej fasády samostatne pracovať s vodou.

Český projekt svetového významu = LIKO-NOE

13. 04. 2015

Český projekt svetového významu = LIKO-NOE

Práve dnes bola v Slavkove u Brna zahájená výstavba unikátneho projektu LIKO-NOE, ktorý prinesie nové výzvy v oblasti výstavby komerčných budov. Jeho cieľom je vrátiť prírodu späť ľuďom, a to aj do miest komerčnej výstavby. Budova je absolútne sebestačná a nepotrebuje prísun energie, vody alebo kanalizáciu. Unikátny je aj systém zateplenia kanadskou izolačnou penou Icynene, pre ktorú sa LIKO-NOE stane vývojovou základňou v Európe. Viac informácií o tomto projekte svetového významu sa dozviete na videu TU
Dnešného slávnostného zahájenia sa zúčastnilo mnoho významných hostí vrátane autora projektu prof. Ing. arch. Zdeňka Franka.
Môžete sa zoznámiť s tlačovou správou z dnešnej tlačovej konferencie.
Celý projekt byť ukončený v rekordne krátkom čase do 10. 5. 2015 a priebeh stavby môžete sledovať na www.zivestavby2020.cz

Príďte sa pozrieť na budúcnosť priemyselných stavieb

07. 04. 2015

Príďte sa pozrieť na budúcnosť priemyselných stavieb
Informácie v médiách vzbudili záujem o naše riešenie objektov pre podnikanie, ktoré efektívne hospodári s vodou a energiami a sú priateľské k životnému prostrediu. Preto opätovne uverejňujeme základné informácie o našom projekte pre 21. storočie a pozývame vás na jeho predstavenie 13. apríla v areáli LIKO-S v Slavkove u Brna.
V poslednej dobe sa v médiách čoraz viac objavujú najrôznejšie príspevky, v ktorých autori upozorňujú na kritický úbytok ornej pôdy a devastácii krajiny živelnou výstavbou priemyselných a skladových objektov a cestnej siete.
K zastaveniu a náprave tohto neutešeného stavu ponúkame riešenie, o ktorom informuje vo svojom článku Česko sa mení v betónovú placku, ale my máme riešenie LIKO-NOE predseda predstavenstva našej spoločnosti Libor Musil. Prečítajte si ho na druhej strane novinky ...

Naši indickí kolegovia práve dokončujú dva významné projekty pre spoločnosť Honda India

06. 04. 2015

Naši indickí kolegovia práve dokončujú dva významné projekty pre spoločnosť Honda India

Naši kolegovia z firmy LIKO-S India v Bangalore práve montujú prestaviteľné priečky Omega 100.1 v areáli Safty a Paint shop pre spoločnosť Honda Motorcycle and Scooter India.
Podľa najnovších informácií rokujú s ďalším významným obchodným partnerom o dodávke a montáži interiérových priečok do jeho kancelárskych priestorov. Gratulujeme!
Pozrite sa na fotografie na druhej stránke ...

Slávny návrat rodinných firiem

01. 04. 2015

Slávny návrat rodinných firiem

Firma LIKO-S bola v minulom roku vyhlásená ako Rodinná firma roka 2014. V marcovom čísle českého časopisu Respekt bol uverejnený článok o význame a pracovnom živote rodinných firiem, ktorý si môžete prečítať tu

Chytrá izolácia na veľtrhu CONECO a RACIOENERGIA 2015 v Bratislave

29. 03. 2015

Chytrá izolácia na veľtrhu CONECO a RACIOENERGIA 2015 v Bratislave
Chytrá izolacia® sa opäť predstavila na medzinárodnom veľtrhu CONECO a RACIOENERGIA 2015, ktorý sa konal v termíne 26. - 29. marca v areáli INCHEBA EXPO BRATISLAVA.
Potešilo nás, že sa naša striekaná izolačná pena stretla s veľkým záujmom návštevníkov veľtrhu ...

 
 

Spoločnosť LIKO-S bude centrom diania kanadskej spoločnosti Icynene v Európe

19. 03. 2015

Spoločnosť LIKO-S bude centrom diania kanadskej spoločnosti Icynene v Európe

Kolegovia z tímu Chytrej izolácie® sa na krátkom firemnom stretnutí podelili so svojimi postrehmi a poznatky z Icynene Global Conference, ktorá prebehla minulý týždeň v Mexiku.
"Trh striekaných izolácií každý rok významne rastie a nám sa podarilo posunúť úroveň spolupráce sa svetovou jednotkou o veľký kus dopredu. Naše vývojové centrum by sa malo stať centrom diania spoločnosti Icynene v Európe ", prezradil Jan Vimr.

Tím Chytrej izolácie na globálnej konferencii Icynene v Mexiku

12. 03. 2015

Tím Chytrej izolácie na globálnej konferencii Icynene v Mexiku

Najlepšie je byť najlepší! Jednou z ciest, ako byť najlepší, je neustále získavanie nových poznatkov a výmena skúseností. Aj z tohto dôvodu sa naši kolegovia z divízie Energy zúčastnili v dňoch 8.-11.3.2015 v mexickom Cancune globálnej konferencie Icynene na tému "Vývoj - práve tu, práve teraz". V oblasti vývoja máme na medzinárodnom poli čo ponúknuť!

Pozrite sa na fotografie na druhej strane ...

Inšpirácia pre architektov

25. 02. 2015

Inšpirácia pre architektov

V českom magazíne pre modernú architektúru, dizajn a stavbu Rezident bol pod názvom Pavilón na jazierku uverejnený článok o pripravovanom Vývojovom a výskumnom centre LIKO-S, ktoré na jar vyrastie v Slavkove u Brna.
Bližšie informácie o tomto svetovo unikátnom ekologickom dome si môžete prečítať na druhej strane ...

Smartisol na veľtrhu Bauen und Energie 2015 vo Viedni

13. 02. 2015

Smartisol na veľtrhu Bauen und Energie 2015 vo Viedni

Náš rakúsky partner Ernst Stocker tento rok opäť predstavil striekanú tepelnú izoláciu Smartisol® - Icynene® na veľtrhu Bauen und Energie 2015, ktorý sa v dňoch 12. až 15. februára konal vo veľtržnom areáli vo Viedni.
O tento jedinečný produkt, ktorým sme za 8 rokov pod obchodným názvom Chytrá izolácia® - Icynene® dokonale zateplili viac ako 8 tisíc rodinných domov a komerčných objektov na Slovensku a v Českej republike, bol medzi rakúskymi zákazníkmi veľký záujem ...

 

Článok o našej firme ako 1. najdôležitejšia správa v rubrike Finance na českom portáli iDNES

30. 01. 2015

Článok o našej firme ako 1. najdôležitejšia správa v rubrike Finance na českom portáli iDNES

Prečítajte si článok o našej firme "Začínal s pílou a zváračkou, dnes montuje haly po celom svete", ktorý dnes vyšiel na českom portáli iDNES a zachytáva vývoj našej firmy od jej založenia až po súčasnosť.

Na druhej strane si môžete prečítať e-mail predsedu predstavenstva Libora Musila adresovaný všetkým Likosákom ...

Veľký úspech našich noviniek na veľtrhu BAU 2015 v Mníchove

27. 01. 2015

Veľký úspech našich noviniek na veľtrhu BAU 2015 v Mníchove

Veľkú pozornosť vzbudili u návštevníkov medzinárodného stavebného veľtrhu BAU 2015 naše nové produkty SMART-i-WALL® a VACUWALL®.
Interaktívna priečka SMART-i-WALL® je revolučnou presklenou priečkou vo svojom odbore, pretože sa na nej dá premietať obraz, ovláda sa dotykom a zároveň sa celá plocha priečka stáva aj reproduktorom. Mobilná stena VACUWALL® je ľahko zmontovateľná aj odmontovateľná a koncový užívateľ si ju môže sám zostaviť podľa vlastných potrieb.

Prečítajte si tlačovú správu o našej účasti na veľtrhu tu pozrite si video, na ktorom kolegovia vyprávajú o našej veľtržnej expozícii a mimoriadne veľkom záujmu návštevníkov o naše novinky.

Tím LIKO-S na veľtrhu BAU 2015 v Mníchove

22. 01. 2015

Tím LIKO-S na veľtrhu BAU 2015 v Mníchove

"Tomu, kto ešte nebol na BAU a nevidel náš stánok v „AKCII“, približujem atmosféru, ktorá tam vládla a vládne. LIKO-S stánok navštevujú ľudia z celého sveta od Austrálie, cez blízky východ a Áziu a všetkým sa páčia naše produkty. Interaktívna priečka SMART-I-WALL® upútava pozornosť všetkých okoloidúcich, a keď sa k nej pridá bravúrny výklad v podaní našich kolegov, dojem je viac jako dokonalý. Ďalším veľkým lákadlom je VACUWALL® najlepšia mobilná priečka na svete. Fotenie a natáčanie na rôzne zariadenia a prekvapené výrazy návštevníkov hovorili za všetko. Veletrh BAU, ktorý sa radí medzi predné svetové veletrhy s návštevnosťou 230 tis. a naši kolegovia sú v neustálom pohybe."
Eva Tabačková, asistentka marketinku

 

Mesačník Profit: Príbeh úspechu

21. 01. 2015

Mesačník Profit: Príbeh úspechu

V januárovom čísle čekého mesačníka Profit bol uverejnený veľmi zaujímavý a inšpirujúci článok o pracovnom a životnom príbehu zakladateľa a predsedu předstvenstva spoločnosti LIKO-S  Libora Musila. Je venovaný celému firemnému tímu - všetkým Likosákom.
Článok si môžete prečítať tu a treba sa nechať aj inšpirovať ...

Napísali o nás: LIKO-S na ceste z centra Európy do Indie

12. 01. 2015

Napísali o nás: LIKO-S na ceste z centra Európy do Indie

Na víťazstvo našej firmy v súťaži Rodinná firma roka 2014 v ČR reagovalo niekoľko českých celoštátnych médií. Tentoraz sa na podstatu vzniku a fungovania úspešnej rodinnej firmy zameral oficiálny portál pre podnikanie a export BusinessInfo.cz.
Prečítajte si článok o podnikaní a exporte našej spoločnosti uverejnený na portáli BusinessInfo.cz 5.1.2015 a pozrite sa na fotografie z odovzdávania tejto prestížnej ceny v rámci Dňa podnikateľov 2014 na druhej stránke ...

Likosáci = zlatíčka a vybrúsené diamanty

06. 01. 2015

Likosáci = zlatíčka a vybrúsené diamanty

V prvý pracovný deň roka sa slavkovští Likosáci zišli na krátkom novoročnom stretnutí (kolegovia z pobočiek prostredníctvom Skype), aby si popriali úspešný nový rok 2015. Predseda predstavenstva našej spoločnosti Libor Musil vo svojom krátkom vystúpení pripomenul tú najdôležitejšiu myšlienku - najlepšie je byť najlepší, a to vždy! Je dôležité sa stále snažiť byť vybrúseným diamantom zasadeným v zlate, to znamená vždy zo seba vydať to najlepšie a presadiť sa u zákazníkov ...
Prezrite si videozáznam z jeho vystúpenia na druhej strane ...

Chytrá izolácia® predstavuje nový SMARTISOL 200

16. 12. 2014

Chytrá izolácia® predstavuje nový SMARTISOL 200

Chytrá izolácia® uvádza na trh nový výrobok - izolačnú penu SMARTISOL® 200. Táto izolácia sa prispôsobila požiadavkám zákazníkov na dokonalé zateplenie. Má široké využitie ako v rezidenčnom, tak v priemyselnom sektore. Možno ju použiť ako zateplenie napríklad pre bazény, priemyselné výrobky, strechy, steny a izolácie základov.

Vstavok pre firmu Tomra Sorting o rozmeroch 40 x 6 m vyrástol za 10 dní

02. 12. 2014

Vstavok pre firmu Tomra Sorting o rozmeroch 40 x 6 m vyrástol za 10 dní

Pre spoločnosť Tomra Sorting v Senci sme práve zrealizovali samostatné stojaci vstavok inLIKO®. Pozrite si video, ako vyrastie vstavok o rozmeroch 40 x 6 m za 10 dní.

 

 

Oslava 20. výročia založenia pobočky LIKO-S na Slovensku

21. 11. 2014

Oslava 20. výročia založenia pobočky LIKO-S na Slovensku

V útorok 19. novembra oslávil náš tím, členovia vedenia spoločnosti LIKO-S, a.s., zo Slavkova u Brna a najbližší spolupracovníci 20. výročie založenia slovenskej pobočky LIKO-S v Bratislave.
Konateľ slovenskej pobočky Roman Macko nám k tejto slávnostnej udalosti napísal: "Mám radosť, že sme mohli Spoločne osláviť naše významné výročie. Mám skvelý tím a verím, že máme na to, aby sme sa opät posunuli ďalej."
Pozrite sa na fotografie z oslavy a pozrite si video, ktoré k tejto príležitosti naši bratislavskí kolegovia natočili ...

India je pre nás zrkadlom a budúcnosťou

20. 11. 2014

India je pre nás zrkadlom a budúcnosťou

V súvislosti s vyhlásením výsledkov súťaže Rodinná firma roka 2014 požiadal časopis Profit predsedu predstavenstva a zakladateľa našej spoločnosti Libora Musila o rozhovor, ktorý si môžete prečítať tu.

Jesenné variácie našich priečok

19. 11. 2014

Jesenné variácie našich priečok

Počas jesene sme úspešne odovzdali našim zákazníkom niekoľko architektonicky zaujímavých realizácií, ako napríklad exkluzivné dizajnové riešenie kancelárskych priestorov pre CIPI Ružomberok, súznenie dizajnu priečok s ich optimálnou funkciou v administratíve firmy INA Skalica, spojenie bezrámovej presklenej steny MICRA I s plnými dvernými modulmi pre Solu v Nitre a celopreskleny vstavok inLIKO®, ktorý dokazuje, že aj vo výrobnej hale, tentoraz vo spoločnosti TOMRA v Senci, je možné spojiť vysokú funkčnosť s nevšedným dizajnom.
Pozrite sa na obrázky ...

Spoločnosť LIKO-S je Rodinnou firmou roka 2014

14. 11. 2014

Spoločnosť LIKO-S je Rodinnou firmou roka 2014

Naša firma bola včera v Prahe na Dňu podnikateľov, kde vystúpil prezident republiky a členovia vlády, ocenená titulom Rodinná firma roka 2014 v Českej republike! Vyhrali sme ako v hlasovaní verejnosti, tak u odbornej poroty.
Výsledky súťaže si môžete prečítať tu.

Vďaka za Vašu priazeň, ktorú si nesmierne vážime.
Rodina Musil - Williams a Likosáci

Rozhlasové rozprávanie o rodinnom podnikaní

12. 11. 2014

Rozhlasové rozprávanie o rodinnom podnikaní

Stále viac podnikateľov uvažuje o dynastickém pokračovaniu svojho biznisu. Vracajú sa rodinné firmy? Sledujeme prerod od divokého podnikania k budovaniu tradície, alebo nie? Nielen na tieto otázky hľadá odpovede redaktor Českého rozhlasu David Šťáhlavský v programe Trendy, do ktorého pozval aj predsedu predstavenstva a zakladateľa spoločnosti LIKO-S Libora Musila.
Vypočujte si rozhlasovú reportáž o rodinných firmách v relácii Trendy ...

Nový profil Time for detail vo Světlé nad Sázavou (Česká republika)

20. 10. 2014

Nový profil Time for detail vo Světlé nad Sázavou (Česká republika)

Na konci leta sme vás informovali o našom novom profile Time for detail, ktorý umožňuje bezproblémový prechod priečky LIKOform® na podhľad, zaisťuje perfektnú stabilitu spojenia a neoslabuje systém z hľadiska akustiky. Zároveň vytvára čistý dizajn, s dôrazom na potlačenie viditeľných profilov.
Pozrite sa na fotografie, ako pri uchyteniu priečok na sadrokartónový strop s použitím profilu Time for detail vyzerá interiér kancelárií českej sklárne Cristalite vo Svetlé nad Sázavou ...

Poďakovanie od zákazníka

06. 10. 2014

Poďakovanie od zákazníka

Rád by som sa podelil o poďakovanie od nášho spokojného zákazníka - Wittur Slovakia. Keď mi prišiel tento mail, hneď som mal deň príjemnejší!
Pavol Žák, projektmanažér pobočky v Bratislave 

Poďakovanie si môžete prečítať na druhej strane ...

 

LIKO-S od roku 1994 na Slovensku

03. 10. 2014

LIKO-S od roku 1994 na Slovensku

Tento rok je už 20. výročie pôsobenia spoločnosti LIKO-S na Slovensku. 

Návšteva vicepremiéra ČR Pavla Bělobrádka v spoločnosti LIKO-S v Slavkove u Brna

13. 09. 2014

Návšteva vicepremiéra ČR Pavla Bělobrádka v spoločnosti LIKO-S v Slavkove u Brna

V piatok 12. septembra navštívil spoločnosť LIKO-S v Slavkove u Brna podpredseda vlády SR ​​MVDr. Pavel Bělobrádek. Na stretnutí sa diskutovali témy týkajúce sa podpory slovenských firiem zo strany štátu, ako je vzdelávanie a pripravenosť pracovnej sily pre prax, právne prostredie pre podnikanie, spolupráca vysokých škôl a vedeckých pracovísk s praxou a rýchlejšie schvaľovanie patentov v medzinárodnom meradle.
Prečítajte si zoznam tém, o ktorých bola na stretnutí diskuzia, tlačovú správu a pozrite si fotografie zo stretnutia ...

Time for Detail - spojenie priečky a podhľadu bez kompromisu

05. 09. 2014

Time for Detail - spojenie priečky a podhľadu bez kompromisu

K bezproblémovému prechodu priečky na podhľad slúži novo vyvinutý profil P97, ktorý zaisťuje perfektnú stabilitu spojenia a neoslabuje systém z hlediska akustiky. Zároveň vytvára čistý dizajn, s dôrazom na potlačenie viditeľných profilov.

Pochvala nášho montážného tímu

13. 08. 2014

Pochvala nášho montážného tímu

Obdržali sme poďakovanie montážnému tímu Juhás. Vždy nás veľmi poteší, keď sa podarí splniť priania našich zákazníkov: 

Dobrý deň, pán Macko,
v mene našej spoločnosti chcem sa poďakovať Vašim montážnym pracovníkom za predvedenú prácu ako aj aj ochotu vyjsť v ústrety naším požiadavkám.
S vykonanou prácou sme spokojný a vyjadrite im naše poďakovanie. Boli naozajstný profesionáli znalí svojmu remeslu.

Best regards/S pozdravom
Emil Petreje
Facility Support, Minebea, Slovakia

Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru pre našu difúzne otvorenú fasádu máme aj na Slovensku

06. 08. 2014

Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru pre našu difúzne otvorenú fasádu máme aj na Slovensku

Od Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky sme dostali Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru pre našu difúzne otvorenú fasádu. Máme tak túto originálnu skladbu fasády patentovo chránenou v Českej republike, Rakúsku a teraz aj na Slovensku.

Svetový trend Zelených fasád alebo Živé stavby® idú správnym smerom

30. 07. 2014

Svetový trend Zelených fasád alebo Živé stavby® idú správnym smerom

Tím Živých stavieb® divízie Energy ponúka svojim zákazníkom vytvorenie Zelené fasády, ako jednu z možností funkčného, estetického a úsporného "opláštenia" budovy. Jedná sa o najnovší svetový trend, ktorý v kombinácii so zateplením striekanou tepelnou izoláciou Chytrá izolácia® Icynene® môže investorom okrem pekného vzhľadu firemného sídla priniesť nemalé úspory nákladov na energie.
Pozrite si článok zo servera Novinky.cz o najväčšej Zelené fasáde na svete, ktorá zdobí Stromový dom (Tree House) v Singapure. U tak veľkého objektu je úspora naozaj obdivuhodná - 380 tis. EURO za rok. Nechajte sa inšpirovať!

Kde sa nachádza táto rozkvitnutá lúka?

08. 07. 2014

Kde sa nachádza táto rozkvitnutá lúka?

Na stene výrobnej haly!

Virtuálna prehliadka našich systémových priečok LIKOform ®

17. 06. 2014

Virtuálna prehliadka našich systémových priečok LIKOform ®

Trendom horúcej súčasnosti a predovšetkým budúcnosti sú virtuálne prehliadky objektov a interiérov firiem. Predstavujú ďalšie možnosti využitia modernej technológie Google Street View.
Až doteraz sme naše vybrané realizácie interiérových systémov dokumentovali len fotografiami. Teraz máme k dispozícii prvú virtuálnu prehliadku interiérov firmy Kentico v Brne, ktoré sú tvorené našimi sytémovými priečkami LIKOform®. Prezrite si novú dimenziu prezentácie firmy ...

Príprava moderného vývojového centra LIKO-S

12. 06. 2014

Príprava moderného vývojového centra LIKO-S
V súčasnej dobe prebieha finálna príprava moderného vývojového centra našej spoločnosti so sídlom v Slavkove u Brna, ktoré sa bude zaoberať vývojom našich pilotných produktov. Vedľa klimatickej komory tu bude aj akustická komora, v ktorej sa budú merať akustické vlastnosti interiérových priečok v najrôznejších napojeniach na ostatné konštrukcie. Bude tak možné namodelovať reálnu situáciu na stavbe a dosiahnuť čo možno najlepších akustických izolačných vlastností moderných interiérových segmentov. V klimatickej komore budú vyvíjané moderné skladby s Chytrou izoláciou® pre najnáročnejšie podmienky a stavby.
V objekte bude tiež fungovať firemná škola, ktorá bude vychovávať mladých technikov pre ďalšiu stavebnú prax. Budú sa tu aktívne podieľať na vývoju produktov. Celý objekt bude unikátny v systéme riešenia a bude úplne jedinečný nezávislosťou svojej prevádzky na dodávkach energií a vody. Strecha domu bude fungovať ako filtrácia použitej vody a zároveň bude ochladzovať plášť budovy v letných mesiacoch. Funkciu zatienenia bude tiež plniť zelená fasáda s rastlinami a bude tak vyrovnávať tepelné zaťaženie budovy.

 
 

Netradičné využitie našich mobilných stien LIKO-Space®

03. 06. 2014

Netradičné využitie našich mobilných stien LIKO-Space®

V marci sme zrealizovali vo výstavnej sieni Galéria v Bratislave netradičné výstavné priestory s využitím našich mobilných stien LIKO-Space®. Nájomník a architekt nadšení ich vysokou variabilitou a funkčnosťou. Plne naplnili ich očakávania, pretože si môžu rôzne nastaviť plochy a panely pre výstavné účely.
Prvá výstava v netradičnom prostredí má veľký divácky ohlas ...

Inšpiratívny blog o achitekture, staviteľstvu a dizajnu

28. 05. 2014

Inšpiratívny blog o achitekture, staviteľstvu a dizajnu

Odporúčame vašej pozornosti zaujímavý a inšpiratívny blog o achitektúre, staviteľstvu a dizajnu, ktorého partnerorm je firma LIKO-S. Nájdete ho na adrese www.archspace.cz. Blog je dostupný aj na Facebooku. 
Web pravidelne prináša kvalitné informácie o modernej architektúre - tematické články, rozhovory, právnické okienko, aktuality, informácie o zaujímavých stavbách slovenských aj zahraničných architektov a mnoho ďalšieho. Nechajte sa inšpirovať!

Areál spoločnosti LIKO-S z vtáčej perspektívy

12. 05. 2014

Areál spoločnosti LIKO-S z vtáčej perspektívy

Prezrite si slavkovský výrobný, skladový a administratívny areál spoločnosti LIKO-S z vtáčej perspektívy ...

Musíme vymeniť svaly za mozog, hovorí v ​​rozhovore pre týždenník Ekonom Libor Musil, predseda predstavenstva spoločnosti LIKO-S

28. 04. 2014

Musíme vymeniť svaly za mozog, hovorí v ​​rozhovore pre týždenník Ekonom Libor Musil, predseda predstavenstva spoločnosti LIKO-S

Predseda predstavenstva spoločnosti LIKO-S Ing. Libor Musil poskytol českému týždenníku Ekonom rozhovor, v ktorom odpovedá na otázky týkajúce sa histórie, súčasnosti a budúcnosti spoločnosti i jeho osobných predstáv a plánov.
Prečítajte si rozhovor v týždenníku Ekonom v plnom znení a pozrite si obrázky na druhej strane ...

Spolupracujeme s najlepšími

08. 04. 2014

Spolupracujeme s najlepšími

V piatok 4. apríla sme sa zišli na pracovnom stretnutí, na ktorom nás kolegovia , ktorí sa zúčastnili pracovných ciest v Indii a Mexiku, zoznámili so svojimi zaujímavými a poučnými zážitky.
V mexickom Cancúne sa na konferencii Chyť vlnu zišli distribútori striekanej tepelnej izolácie Icynene® z celého sveta. Firma Icynene obhájila pozíciu celosvetovej jednotky na poli penovej izolácie s otvorenou bunkovou štruktúrou . Náš tím Chytré izolácia® je odhodlaný spolu s ňou chytiť vlnu a ponúknuť našim zákazníkom nejdokolnalejší možné zateplenie. LIKO - S je veľmi uznávanou firmou , čo sa týka dosiahnutých obchodných výsledkov iz hľadiska vykonávaného vývoja v oblasti zateplenia Chytrou izoláciou®, ktorým sa naša spoločnosť zaoberá. Ten je v mnohých smeroch jedinečný a jeho výsledky sú používané v mnohých krajinách sveta.
V Indii došlo k historickej udalosti: V spoločnom česko - indickom podniku LIKO-S India boli na objednávku indickej pobočky firmy Honda vyrobené prvé systémové prestaviteľné priečky LIKOform®, ktoré pod odborným "dohľadom" nášho šéfmontéra namontovali indickí montéri.

Chytrá izolácia® na medzinárodnom stavebnom veľtrhu Coneco 2014 v Bratislave

26. 03. 2014

Chytrá izolácia® na medzinárodnom stavebnom veľtrhu Coneco 2014  v Bratislave

Chytrá izolácia® sa opäť predstavuje na medzinárodnom stavebnom veľtrhu Coneco 2014, ktorý sa v dňoch 26. 29. marca koná na výstavisku Incheba v Bratislave. Radi vás privítame v našej expozícii - v hale B 1, v stánku 508. Predvedieme vám možnosti dokonalého zateplenia vášho domu. Tešíme sa na vašu návštevu!
Viac informácií - www.chytraizolacia.sk

Chytrá izolácia® na svetovom kongrese Icynene 2014 v mexickom Cancúne

05. 03. 2014

Chytrá izolácia® na svetovom kongrese Icynene 2014 v mexickom Cancúne

V dňoch 2. - 5.3.2014 sa konala v mexickom Cancúne medzinárodná konferencia najvýznamnejších distribútorov Icynene® z celého sveta, ktorá niesla názov "Catch the Wave" - "Chyť vlnu" . Medzi 280 zástupcami firiem z 30 krajín sveta bola aj šestica pracovníkov Chytrej izolácie®, ktorí sa tejto konferencie zúčastnili a mohli zdieľať svoje poznatky a skúsenosti s najlepšími distribútormi na svete, čo prinesie výhody predovšetkým našim zákazníkom.
Pre Icynene a jeho distribútorov bol rok 2013 nelepší v dvadsaťosemročnej histórii firmy. Firma expanduje do nových a nových teritórií, trvale zvyšuje na všetkých svojich trhoch trhové podiely a vytláča tak bežné izolácie, predovšetkým minerálnu vatu. Tento trend je zrejmý vo všetkých krajinách, ktoré sa konferencie zúčastnili. Icynene® bol už tretíkrát v rade ocenený americkými stavebnými odborníkmi ako najlepší izolačný produkt na trhu.
Aj my sme v Chytrej izolácii® na tej správnej vlne a sme pripravení na jej ďalšie zdvihnutie. Catch the Wave with Icynene!

Pozrite si úvodné video konferencie ...

Netradičné využitie našich mobilných stien LIKO-Space®

20. 02. 2014

Netradičné využitie našich mobilných stien LIKO-Space®

Začiatkom roka sme realizovali vo výstavnej sieni Galéria v Bratislave netradičné výstavné priestory s využitím našich mobilných stien LIKOSpace®. Nájomník a architekt sú nadšení ich vysokou variabilitou a funkčnosťou. Plne naplnili ich očakávania, pretože si môžu rôzne nastaviť plochy a panely pre výstavné účely. Na marec je plánovaná vernisáž prvej výstavy.

IQ Ostrava je ďalším objektom s našimi systémovými priečkami ocenený certifikátom BREEAM

13. 02. 2014

IQ Ostrava je ďalším objektom s našimi systémovými priečkami ocenený certifikátom BREEAM

IQ Ostrava je ďalšiou stavbou, ktorá získala certifikát Excellent v kategórii BREEAM Europe Commercial (plne vybavené kancelárie).
IQ Ostrava bol navrhnutý a postavený na základe veľmi prísnych požiadaviek na materiály a interiérové zariadenie, ktoré boli vyberané na základe analýzy životného cyklu.
Vysoké ocenenie sa tak dostalo našim interiérovým systémom, ktoré sú súčasťou kancelárskych priestorov tohto objektu. Pozrite si fotografie interiérov IQ Ostrava na druhej stránke ...

Dokončili sme montáž pohľadov pre maďarskú pobočku spoločnosti LEGO

02. 02. 2014

Dokončili sme montáž pohľadov pre maďarskú pobočku spoločnosti LEGO

Pre projekt LEGO v maďarskej v Nyíregyháze zabezpečovali dodávky a montáž akustických podhľadov a stien kolegovia z firmy LIKO-S Kft, Budapest. Jednalo sa opäť o zákazku pre prestížnu spoločnosť celosvetového významu.
"Na realizáciu sme nastúpili 23.10.2013. Stavba rástla a my s ňou. Naše produkty sme dodávali pre dva najväčšie generálne dodávateľa - Keszi a STRABAG v Maďarsku. Spolu sme zrealizovali niečo cez 38 000 m2 akustických podhľadov a obkladov stien materiálom Rockfon FaceTime. Akustický obklad sa uchytáva priamo na trapézový plech pomocou skrutiek a izolačných tanierikov - vo výške 11 až 12 m. Montáž nám zabezpečovali firmy z Maďarska, Slovenska a z Chorvátska," informovala Mária Veréb, obchodná manažérka pobočky v Budapešti.

Úspešné akustické skúšky dverných krídel

22. 01. 2014

Úspešné akustické skúšky dverných krídel

V minulom týždni sme zrealizovali skúšky nepriezvučnosti dverných krídel v zárubni P07. Cieľom bolo overiť vlastnosti tejto zárubne a súčasne vyskúšať nové typy dverových krídel, ktoré sme doteraz neskúšali.
Tieto skúšky boli z nášho pohľadu úspešné, overili sme si vlastnosti zárubne systému MICRA I a dosiahli sme hodnoty nepriezvučnosti drevených dverí 39 dB, resp. 41dB pri dverách s dvojstupňovým tesnením. Tieto hodnoty sú vhodné aj pre činnosti vyžadujúce vysokú ochranu pred hlukom.
Na druhej stránke sú uvedené výsledky meraní a fotografie zo skúšok ...

Náš chránený priemyselný vzor "Obvodový plášť budov" schválený aj pre Rakúsko

13. 01. 2014

Náš chránený priemyselný vzor
Rakúsky patentový zástupca nám predal informáciu, že Rakúsky patentový úrad nezistil prekážky pri zápise ÚVZ "Obvodový plášť budov". Máme tak chránenú túto modernú fasádu aj v Rakúsku, kde sú práve progresívne fasády, ktoré vedia dýchať, v najväčšom rozmachu. Preto sme veľmi radi, že nám patentový úrad toto riešenie posvätil práve v krajine, kde sa zásada žiť a pracovať v zdravom prostredí stáva štandardom.
U nás je tento fakt stále opomínaný. Ľudia na nevyhovujúce prostredie, v ktorom žijú aj pracujú, bohužiaľ väčšinou prídu až trpí zdravotnými komplikáciami. Investície do zdravia a liečenie je vyjdú mnohonásobne drahšie, než úspora za izolant.
Veríme, že tento chránený priemyselný vzor vydaný rakúskym patentovým úradom nášmu rakúskemu partnerovi, ktorý nás zastupuje v aplikácii Smartisolu® (Chytrej izolácie®) v Rakúsku, pomôže v hľadaní moderných smerov zatepľovania halových objektov.
 
 
 
 

Aby moderná kancelária nebola nudná

17. 12. 2013

Aby moderná kancelária nebola nudná

V posledných niekoľkých rokoch silnie snaha tvorcov kancelárskych priestorov urobiť je nielen účelnými, ale dodať im tiež nevšedný a vľúdnu tvár, ktorá významnou mierou prispieva k spokojnosti ich užívateľov. Sme radi, že naše systémové priečky LIKOform® a mobilné steny LIKO-Space® spĺňajú oba základné požiadavky a sú využívané pre tvorbu i dizajnovo zaujímavých interiérov.
Prečítajte si odborný článok a pozrite sa na fotografie ...

Chytrá izolácia® pomohla pri rekonštrukcii zaplavenej telocvične

06. 12. 2013

Chytrá izolácia® pomohla pri rekonštrukcii zaplavenej telocvične
Ako najvhodnejšie riešenie pri rekonštrukcii telocvične v Prahe, ktorú postihli tohtoročné záplavy, bolo zvolené zateplenie Chytrou izoláciou®. Aplikácia sa uskutočňovala na obvodové murivo z interiérovej strany. Vďaka difúznym vlastnostiam Chytrej izolácie® môže murivo dýchať, čím sa zabráni vzniku plesní. Finálna pohľadová vrstva je riešená zaklopením laminátových dosiek Fundermax.
Pozrite sa na postup prác ...
 

Model Kaplanovej turbíny

18. 11. 2013

Model Kaplanovej turbíny

Jedným z produktov, ktoré vyrábame v našej kovovýrobe, presné modely turbín. Podľa nich sa vyrábajú skutočné turbíny vodných elektrární. Posledným modelom, ktorý sme odovzdali nášmu zákazníkovi, bolo obežné koleso Kaplanovej turbíny. Jeho výroba bola časovo i odborne pomerne náročná, ale výsledok stojí za to. Pozrite sa na obrázky ...

Zahájenie výroby našich systémových priečok v Indii sa blíži

13. 11. 2013

Zahájenie výroby našich systémových priečok v Indii sa blíži

Prvým krokom k výrobe našich systémových priečok v Indii je dodávka skladových zásob, ktorú sme odoslali nášmu indickému partnerovi firme Puschpak. V blízkej dobe bude veľká väčšina komponetov dodávaná do spoločného podniku LIKO-S India miestnymi dodávateľmi ...

Živá fasáda - múdre riešenie pre zdravé bývanie

12. 11. 2013

Živá fasáda - múdre riešenie pre zdravé bývanie

Koncom minulého týždňa sme vo Věžkách u Přerova (Česká republika) realizovali ďalšiu Živú fasádu. Ide o systém odvetrávanej fasády, ktorá chráni dom pred negatívnymi vplyvmi okolia, dýcha a pomáha regulovať optimálnu teplotu domu - vytvára zdravé prostredie. Múry domu sú zateplené Chytrou izoláciou®, ktorá nezadržiava vodu a prepúšťa pary von z objektu. Vrchnú viditeľnú vrstvu tvorí finálný kryt z OSB dosiek, ktorý je zavesený na stene domu tak, aby ho od tepelnej izolácie delila vzduchová medzera o šírke 40 mm. Z oboch vrstiev fasády sa tak dobre odvádza vlhkosť. V lete sa vnútorný plášť domu ľahšie ochladzuje.
Živá fasáda rieši všetky nedostatky, ktoré sa veľmi často objavujú u kontaktných zatepľovacích systémov. Pozrite sa na fotografie ...

Úspešný dozorný audit pre ISO 9001 a 14001

30. 10. 2013

Úspešný dozorný audit pre ISO 9001 a 14001

V utorok 29. októbra prebehol v rámci našej spoločnosti dozorný audit pre ISO 9001 a 14001. Na záver auditu bolo audítormi konštatované ďalšie zlepšenie systému kvality a environmentu v našej spoločnosti. Výsledkom sú najmä odporúčania, čo ďalej zlepšiť v oblasti evidencie a likvidácie odpadov a obalov.

Cassovar Business Center II v Košiciach navrhnutý ako Stavba roka 2013

23. 10. 2013

Cassovar Business Center II v Košiciach navrhnutý ako Stavba roka 2013

Na začiatku tohto roka sme dodávali interiérové systémy do jednej z budov areálu Cassovar Business Center II v Košiciach. Potešilo nás, že tento administratívny a obchodný komplex je nominovaný na titul Stavba roka 2013. Prečítajte si oddborný článok o tejto stavbe v časopise ASB a pozrite sa na fotografie ...

Živá fasáda s Chytrou izoláciou®

11. 10. 2013

Živá fasáda s Chytrou izoláciou®

V poslednej dobe sa v súvislosti so zateplením domov kladie stále väčší dôraz nielen na zníženie nákladov na prevádzku objektu, ale aj na šetrnosť k životnému prostrediu. Vhodným variantom tohto riešenia je investícia do Živé fasády, ktorá sa skladá z tepelne izolačnej peny Chytra izolácia® a z obkladovej vrstvy difúzne otvoreného materiálu Novabrik-Therm.
Vďaka nízkemu difúznemu odporu pomáha Chytrá izolácia® odvádzať z domu vlhkosť, a tým nielen zabraňuje vzniku plesní a rôznych alergénov, ale tiež pomáha v dome zdravo žiť, pretože odvádzaná vlhkosť na seba viaže oxydy dusíka a síry, ktoré vznikajú ľudskou činnosťou.

Pozrite sa na indický televízny program The Leaders of Tomorrow, v ktorom sa predstaví naša partnerská firma Pushpak

28. 08. 2013

Pozrite sa na indický televízny program The Leaders of Tomorrow, v ktorom sa predstaví naša partnerská firma Pushpak

Dnes sme obdržal skvelú správu z Indie od našej partnerskej firmy Pushpak, ktorá bola nominovaná na The Leaders of Tomorrow (Vodcovia zajtrajška) a bude predstavená v špeciálnom dieli seriálu Home Decor & Handicrafts na najväčšom indickom kanáli ET-NOW, ktorý sa zaoberá biznisom. Live Stream tohto kanála nájdete na: http://economictimes.indiatimes.com/et-now

Pozrieť sa na neho môžete 7. septembra v 22 hodín a 8. septembra o 18. hodine nášho času. Nenechajte si ujsť túto mimoriadnu príležitosť ...


 

Veľký záujem o naše priečky LIKOform na výstave v Dillí

24. 08. 2013

Veľký záujem o naše priečky LIKOform na výstave v Dillí

V indickom Dillí sa v dňoch 22. a 23. augusta konal "FM Zone India Leadership Summit 2013", na ktorom náš indický partner firma Pushpak prezentoval naše systémové interiérové priečky LIKO-form ®. Akcie sa aktívne zúčastnili aj zástupcovia našej spoločnosti. Obchodný manažér a člen predstavenstva spoločnosti LIKO-S Jan Musil zdôraznil vo svojom vystúpení prednosti prestaviteľných priečok, ktoré sú pre svoju vysokú variabilitu a čisté riešenie ideálne na vytváranie optimálneho pracovného priestoru moderných firiem. Generálny riaditeľ firmy Pushpak Lot Prakash ich význam pre rozvoj indického hospodárstva vyjadril slovami: Prinášame do Indie to najlepšie z Európy.
Sme radi, že sa naše interiérové systémy stretli s veľkým záujmom návštevníkov - architektov i investorov. Pozrite sa na fotografie a prečítajte si úryvok z prípravy nášho indického partnera na túto akciu ...

Podporujeme kvalitné umenie

15. 08. 2013

Podporujeme kvalitné umenie

Naša spoločnosť už tradične podporuje kvalitné kultúrne a umelecké podujatia. Stali sme sa preto aj sponzorom divadelného predstavenia drámy Rómeo a Júlia, ktoré sa uskutoční v sobotu 31. augusta 2013 od 20 hodín na nádvorí Zámku Slavkov - Austerlitz. Pozývame všetkých našich obchodných priateľov a ich blízkych na tento výnimočný umelecký zážitok.

Pochvala zo Švajčiarska

06. 08. 2013

Pochvala zo Švajčiarska

Dostalo sa nám poďakovanie od nášho švajčiarskeho partnera, firmy AMINA Products, za neštandardné prevedenie a dodávku nášho systému pre svojho zákazníka, združenia VSEI so sídlom v Zürichu. Montáž vykonávala dcérska firma spoločnosti Amina.

Napísali o nás v podnikovom magazíne SFS Intec

26. 07. 2013

Napísali o nás v podnikovom magazíne SFS Intec

V podnikovom magazíne švajčiarskej firmy SFS Intec, podobnom nášmu Likosáčku, vyšiel dvojstranový článok o našom minuloročnom úspechu v Abú Zabí, čo bol aj úspech pre českú pobočku SFS Intec v SR. Tá nám na zákazku dodala pánty JUST 3D. SFS Intec je nadnárodná firma sídliaca vo Švajčiarsku s pobočkami po celom svete.

Naše priečky poputujú do Švédska

23. 07. 2013

Naše priečky poputujú do Švédska

V utorok 23.júla k nám zavítali naši noví obchodní partneri, majitelia švédskej firmy DIEDRICHS, manželia Stefan a Fahimeh Sedehi Fröberg. Firma DIEDRICHS má viac ako štyridsaťročnú históriu a zaoberá sa prevažne predajom a montážou posuvných a skladacích stien. Manželia Froberg firmu kúpili od jej zakladateľa v roku 2011 a nadviazali na dobré meno, ktoré táto firma vo Švédsku má. Radi by svoje
portfólio rozšírili práve o naše prestaviteľné priečky. Z návštevy našej firmy boli obaja nadšení, hlavne z čistoty, zavedeného systému výroby a kontroly, technických riešení niektorých detailov a tiež s možnosťou marketingovej  podpory z našej strany.

Doporučenie od firmy Honeywell

10. 07. 2013

Doporučenie od firmy Honeywell

Od nášho dlhoročného obchodného partnera firmy Honeywell sme dostali list, v ktorom nám oznamujú svoju spokojnosť s našimi výrobkami a profesionálnym prístupom našich kolegov a odporúčajú našu spoločnosť svojim zahraničným pobočkám. Prečítajte si ho.

Hurá na prázdniny alebo Na deťoch nám záleží

21. 06. 2013

Hurá na prázdniny alebo Na deťoch nám záleží

Pavel Novák mladší sa venuje prevažne programom a akciám pre deti a dospievajúcu mládež. Našej spoločnosti na deťoch záleží, preto sme sa rozhodli tieto jeho veľmi záslužné aktivity finančne podporiť. Pred odchodom na prázdniny usporiadal pre deti veľkú zábavnú show na Přerovskom námestí. Pozrite sa na video a fotografie z tohto pekného popoludnia ...

Nová hala v našej kovovýrobe ako svetový unikát

14. 06. 2013

Nová hala v našej kovovýrobe ako svetový unikát

V piatok 14.6. bola slávnostne otvorená nová hala našej kovovýroby, ktorá je unikátna svojím systémom radenia vrstiev obvodového plášťa vrátane dokonalého zateplenia Chytrou izoláciou®, ktorý máme v Českej republike patentovo chránený úžitkovým priemyselným vzorom ...

Dodávame interiérové ​​systémy do objektov s certifikátom BREEAM

06. 06. 2013

Dodávame interiérové ​​systémy do objektov s certifikátom BREEAM

Certifikát BREEAM Outstanding zahŕňa podrobnú analýzu a hodnotenie kvality stavieb v desiatich rôznych kategóriách. Stavby s certifikátom BREEAM patria k najmodernejším kancelárskym budovám na svete

Úžitkový vzor pre náš nový systém obvodového plášťa

17. 05. 2013

Úžitkový vzor pre náš nový systém obvodového plášťa

Posledný aprílový deň sme dostali osvedčenie, ktorým nám Úrad priemyselného vlastníctva ČR 22.4.2013 priradil pre náš nový systém obvodového plášťa pre priemyselné haly úžitkový vzor.

Odborné školenie našich partnerov z Indie

15. 05. 2013

Odborné školenie našich partnerov z Indie

Projekt LIKO-S India dostáva ďalšiu konkrétnu tvár. V týždni od 15. do 20. apríla prebiehalo v Slavkove u Brna školenie našich indických partnerov z firmy Pushpak. Pozrite sa na obrázky ...

Poďakovanie za ústretový prístup a za kvalitnú prácu

05. 04. 2013

Poďakovanie za ústretový prístup a za kvalitnú prácu

V marci tohto roku sme v rekordnom čase (len za 18 dní) zateplili a zrekonštruovali opravárenskú halu pre firmu Destro, Kladno. Potešil nás ďakovný mail, ktorý sme za ústretový prístup a kvalitnú prácu z firmy dostali. Prečítajte si poďakovanie a stručné informácie z priebehu prác a pozrite si fotografie ...

Napísali o nás

04. 04. 2013

Napísali o nás

Našu úspešnú spoluprácu s indickou firmou Pushpak, s ktorou sme mali na veľtrhu India Engineering Sourcing Show 2013, ktorý prebiehal v dňoch 14. až 16. marca v indickej Bombaji, spoločnú expozíciu, sledujú aj médiá. Pozrite sa ...

Pochvala za košický Cassovar

02. 04. 2013

Pochvala za košický Cassovar

V závere minulého roka montovali naši slovenskí kolegovia  v kanceláriách košického Cassovaru prestaviteľné priečky Omega 100.1, presklené priečky MICRA I a mobilné steny LIKO-Space. Začiatkom apríla nás potešil ďakovný list investora, ktorý bol s ich prácou a zákazníckym prístupom veľmi spokojný a odporučil by našu spoločnosť aj svojim partnerom. Prečítajte si ich ...

Arch space LIKOnoe EquaBank Pečať spoločensky zodpovedného podnik Pecet bonitny podnik czech green building council zasedack roku