Podhľady


 

Jedným z najväčších a často neriešených problémov vo väčšine kancelárskych, priemyselných, obchodných, školských, športových alebo zdravotníckych priestorov je vysoká hladina hluku vytvárajúci stres, ktorého dôsledkom je únava a zníženie výkonnosti.

AKUSTIKA V INTERIÉRI MÁ DVE HLAVNÉ ZLOŽKY

Priestorová akustika    
ABSORPCIA ZVUKU

STAVEBNÁ AKUSTIKA
ZVUKOVÁ IZOLÁCIA

Komfort znamená:

  • optimalizácia dozvuku v miestnostiach
  • zníženie hladiny hlučnosti ΔL [dB] vo výrobniach a dielňach, ale aj veľkých kanceláriách typu open space!!!

Komfort znamená:

  • vysoká hodnota zvukovej izolácie Rw [dB]
  • zlepšenie zvukovej izolácie Dn, c, w [dB] medzi susednými priestormi
  • potlačenie rušivých zvukov pochádzajúcich z medzistropného priestoru

Zníženie hladiny hlučnosti
Dôležité pre: kancelárie, učebne, konferenčné sály, výrobné priestory, ...

Pozdĺžna zvuková izolácia stropu
Dôležité pre: kancelárie, zasadacie miestnosti, priestory, priestory hotelov, bánk, ...


RIEŠENIE: stropné podhľady

Stropné podhľady dostupné na trhu riešia buď kvalitnú priestorovú akustiku, alebo len dobrú stavebnú akustiku. Ide teda vždy o hľadanie menšieho zla - teda kompromisu. Optimálne je iba stropný podhľad, ktorý rieši obe hľadiska.

Nami dodávané stropné podhľady majú veľmi dobré akustické, mechanické i požiarne vlastnosti. Materiály, z ktorých sú stropné podhľady vyrobené, poskytujú široké tvorivé možnosti (dizajn povrchov, rozmery kaziet, tvar stropu).

Akustické stropné podhľady LIKOfon

Akustické stropné podhľady LIKOfon sú optimálne ako z hľadiska absorpcie zvuku, tak zvukovej izolácie stropu. Stropný podhľad LIKOfon = Vaše riešenie bez kompromisu.

Použitím stropného podhľadu LIKOfon v kombinácii s priečkami LIKOform získate moderný interiér s optimálnym akustickým riešením a s garanciou renomovaného dodávateľa, spoločnosti LIKO-S International, ktorým je

Stropné podhľady Rockfon a Durlum

Ďalšie stropné podhľady dodávame pre špecifické oblasti použitia. Jedná sa o akustické stropné podhľady Rockfon a kovové podhľady Durlum.

Arch space LIKOnoe EquaBank Pečať spoločensky zodpovedného podnik Pecet bonitny podnik czech green building council zasedack roku