Manifesto Anděl je plné zelene

Manifesto Anděl je plné zelene

Gastroprojekt Manifesto otvoril svoju najnovšiu pražskú pobočku, ktorá vyrástla v rekordnom čase. Pilierom celého projektu Manifesto Anděl, ktorý je umiestnený na nároží medzi pražským Andělom
a Na Knížecí, sa stala celková udržateľnosť a my sme boli pri tom.

Medzi zelené technológie, ktoré tu nájdete, patria aj naše vertikálne záhrady. Zelené steny obklopujú kultúrnu časť areálu, ktorá je určená predovšetkým ako pódium pre koncerty. Tie tu fungujú ako protihluková bariéra, ktorá príjemne ochladzuje svoje okolie a zároveň znižuje prašnosť.

Na zelenú stenu zloženú z kvetináčov PlantBox® sme nainštalovali čidlá, ktoré sme zároveň umiestnili na strechy a steny kontajnerov. Tie monitorujú teplotu okolia živej steny aj miesta bez zelene. Návštevníci si potom môžu pomocou tabletu umiestneného pred stenou prehliadnuť teplotné rozdiely.

Zelené steny PlantBox® sú naviac samozavlažovacie – voda prúdi do vrchných kvetináčov, odkiaľ steká do nižších poschodí. Rastliny si samy berú presne také množstvo vody, aké potrebujú, a nie je potrebné myslieť na závlahu.

Na stene sú umiestnené kvitnúce rastliny, okrasné trávy, bylinky, ale i napríklad jahody. Ak teda Manifesto Anjel navštívite, nebojte sa odtrhnúť si z našej steny niečo dobré. Mimo zelené steny nájdete v areáli aj hydroponické farmy. Stavba využíva stopercentne obnoviteľnú energiu, dažďovú vodu a kompostovaciu technológiu.

Nové Manifesto navrhlo duo Ondřej Chybík a Michal Krištof so svojim tímom.

Chcete takúto stenu?

Dajte nám vedieť

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001