Moderné kancelárie Aimtec, Plzeň

Moderné kancelárie Aimtec, Plzeň

Moderné kancelárie 21. storočia pracujú s kombináciou priestorov určených k rôznemu využitiu. Súkromné ​​kancelárie a rokovacie miestnosti tak dopĺňajú spoločenské otvorené priestory, miestnosti pre odpočinok, rôzne zákutia k rýchlym schôdzkam, aj malé akustické búdky pre súkromné ​​hovory.

Softvérová a technologická spoločnosť Aimtec z Českej republiky si je toho plne vedomá a jej novému sídlu nechýba nič z vyššie spomínaného. Jednotlivé divízie a zamestnanci boli rozmiestnení v niekoľkých starších objektoch a akákoľvek kooperácia medzi tímami bola zložitá. Tá je pritom absolútne nevyhnutná pre dokonalý výstup práce.

Nové sídlo v Hamburg Business Center v Plzni má teda nielen reprezentatívny účel, ale predovšetkým viac zodpovedá charakteru spoločnosti, a je tak vo výsledku ekologickejšia a úspornejšia. Moderné, ale nie prvoplánovo trendy kancelárie navrhlo plzenské architektonické štúdio Pro-Story pod vedením architektov Jiřího Zábrana a Markéty Škopková.

Aimtec si vybral časť budovy, ktorá je zakončená do ostrého rohu. Tým je výrazne definovaný aj celý vnútorný priestor, predovšetkým ten spoločenský. Zbiehajúce sa okná dostávajú dovnútra dostatok denného svetla a lichobežníkové steny pridávajú na dynamike. Spoločnosť tieto priestory využila pre rokovacie miestnosti a spoločné neformálne sedenie.

Celý priestor kancelárií je vykonaný v odtieňoch šedej s priznanými technickými rozvodmi v komunikáciách. To vďaka obloženiu technickými doskami nielen rieši akustiku, ale je aj akýmsi odkazom na priemyselnú históriu mesta. Naproti tomu sú použité kontrastné drevené podlahy, ktoré tak zútulňujú celý priestor a určujú jednotlivé miestnosti a zóny.

Drevený prvok dopĺňa množstvo zelene, ktorá je vždy efektne zasadená priamo do mobiliáru. Biele a minimalistické jadro je obklopené otvorenými priestormi. Jednotlivé divízie sú potom oddelené rámovými drevenými chatkami, ktoré na jednu stranu poskytujú veľa miesta na súkromné ​​diskusie a telefonáty, a na strane druhej sú výrazným farebným a oživujúcim prvkom interiéru.

Otvorené priestory pre spoločné stretnutia sú doplnené súkromnými kanceláriami, ktoré oddeľujú presklené priečky s dvojitým zasklením pre maximálny akustický útlm a plné drevené dvere s nadpanelom.

Niektoré miestnosti sú navyše na stenách obložené akustickými panelmi z peny v tvare pyramíd. Stropy sú potom pre skrátenie doby dozvuku riešené latovaním. Minimalistický moderný interiér dopĺňajú po grafickej stránke jednoduché ilustrácie, ktoré znázorňujú výrazné architektonické siluety mesta Plzeň.

Presklené priečky pre Aimtec

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001